Wpis z mikrobloga

Siemka, zawsze się zastanawiałem, czemu siodełko ma być wyżej od kierownicy. Mi osobiście lepiej się jedzie na siodełku ustawionym niżej. Jakie są różnice? Na wyższym siodełku lepiej pracują nogi, czy może lepiej ćwiczy się na nim brzuch?
#rower #pytanie #roweroweporady
  • 19
@LechuZMechu: Siodełko nie ustawiasz względem kierownicy, a względem długości nogi! W dużym przybliżeniu tak, aby na najniższym wychyleniu pedałów noga była prawie prosta, jedynie z lekkim zgięciem w kolanie. Inne ustawienia siodełka są złe dla zdrowia, zwłaszcza kolan.

A to czy w rowerze po prawidłowym ustawieniu siodełka wyjdzie powyżej kierownicy, czy nie, to już zależy od geometrii całego roweru. Te poniżej są z reguły bardziej sportowe, dużo mniejsze opory powietrza, aerodynamika
@Arturrow Wy to faktycznie jesteście jak pseudo znawcy z elektrody xD. Co wam szkodzi odpowiedzieć i normalnie wyjaśnić typowi co wcześniej z rowerem nie miał nic wspólnego? Weźcie se swoje górale i jedzcie w las tak jak kodeks rowerzysty przykazał, przeca "góral tylko do lasu kurla!"
@LechuZMechu: Z moich obserwacji i mojej postury (długie łapy i nogi) zdecydowanie lepiej jezdzi mi sie na kierownicy lekko poniżej linii kiery. Lepsza dynamika, pozycja jak do sprintu biegowego, działają inne mięśnie i generalnie pozycja na której nie chce sie jechać wolno. Przesiadłem sie na mtb do ziomka z kierą znacznie wyzej i zdecydowanie inny rower- jazda na wiekszym chillu, inne partie mięśni w innym angażu i po prostu luzny tryb