Wpis z mikrobloga

#haking #programowanie #kryptowaluty #informatyka #internet

Cześć Wszystkim.

Jest taka sprawa a w zasadzie to pytanie bo chce zasięgnąć waszej opinii.
Od jakiegoś czasu widzę na fb dziwne logowania. Do tego momentu nie zwracałem na to uwagi ponieważ używałem tindera i instagrama ( z naciskiem na to drugie) i zdaje sobie sprawę, że one kochają być połączone ze sobą. Jednak dziś u innego z moich domowników zaobserwowano nowe logowanie z innej części Polskie a ta osoba nie korzysta ani z instagrama, ani innych apek na telefonie i co najważniejsze nie loguje się do FB. System operacyjny na oby telefonach to Android. Na komputerach jest to Windows 10.

Oprócz tego żadnych zmian co do ustawień FB jeżeli chodzi o emaila i hasła.

Na moim koncie miało to jak pisałem kilka razy miejsce. Na koncie domownika nie ma włączonej historii lokacji więc póki co pierwszy raz widzę takie powiadomienie. Jak myślicie? Dziurawy Android? Spotkaliście się z czymś takim? Nie gram w żadne gry na kurniku jedyne gdzie podejrzewam wyciek hasła to albo router TP Link TL- WR740N lub telefony.
  • 8
@wmw987: masz taką stronę https://haveibeenpwned.com/ wpisz tam swój email i przesuń niżej będą wyniki i skąd mógł nastąpić wyciek twoich haseł do tego maila.
Może doszło do wycieku twoich haseł z jakiegoś serwisu i ktoś się teraz bawi w sprawdzanie czy pasują te hasła do innych serwisów.
A tutaj opisywana wyżej wymieniona stronka https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/jak-sprawdzic-czy-twoje-konto-znalazlo-sie-w-niedawnych-wyciekach/
@plaisant: To na pewno nie to. Znam te stronę i nie raz tu sprawdzałem nie ma żadnego wycieku. Hasło jest generowane i unikatowe. Dlatego jedyną opcją jest wyciek z telefonu lub innej apki. Ewentualnie może inni też tak mają...
@weedget: Właśnie myślałem na tym jednak facebook jako urządzenie pokazuje nie telefon a komputer a nigdzie poza domem się nie loguje. Poza tym większość tych nadajników jest z sieci komórkowej. I dlatego to trochę zbija mnie z tropu i pytam co inni o tym myślą bo sam nie wiem... Mam też włączoną weryfikacje dwuetapową i nie widziałem niczego podejrzanego dlatego właśnie na początku też pomyślałem, że to po stronie operatora ale
@wmw987: no a w domu masz stałe IP? czy dynamiczne? Przecież operatorzy kablowi też robią DHCP, co więcej możesz mieć dynamiczne IP i dodatkowo tylko z sieci wewnętrznej operatora który Twój ruch może wypuszczać do Internetu jakimś swoim węzłem który wcale nie jest u Ciebie w mieście (co wcale nie jest takie nieprawdopodobne a technicznie jak najbardziej możliwe)
@weedget: Mam stałe IP ale jednak masz rację bo wszystko jest podpięte do jednego węzła rozdzielanego miedzy użytkowników. Pamiętam bo tak było parę lat temu i w czasach eMule wykorzystywało się to do ściągania w nocy i mój internet potrafił osiągać nawet 40 mb/s w czasach gdzie 10 ms/ s to był maksimum w ofercie.

Wiem, że może też chodzić o to, że często w domu przełączam komputer w stan uśpienia