Wpis z mikrobloga

W moim rocznym laptopie zauważyłem ostatnio, że zwiesza się co jakiś czas tak na sekundkę i słyszę wtedy taki odgłos jakby się załączał na nowo. Tak właściwie odczuwam to tylko kiedy oglądam jakiś film z dysku to wtedy tak co 5-10 min jest taka zwiecha malutka, że obraz się rozlatuje i słychać odgłos dysku. Macie jakieś pomysły? W opcjach zasilania mam odznaczone wyłączanie się dysku.

Model dysku: Toshiba MQ04ABF100 HDD 1tb

#laptopy #komputery #informatyka #pcmasterrace
Pobierz kredzion - W moim rocznym laptopie zauważyłem ostatnio, że zwiesza się co jakiś czas ...
źródło: comment_1588533099NdoF7pXoMrl4rG1UFfkV4o.jpg
  • 17
@kredzion:
Możliwe, że dysk ma w firmware zapisaną oszczędność enwergii i sam się parkuje po jakimś czasie, niezależnie od ustawień systemu.

@Bordomir:
Przecież widać jak byk po teście odczytu że HDD, nie wspominając już o tym ze model tez jest widoczny na nim...
@kredzion: tak btw to Quick Scan niewiele pokazuje, chyba że dysk jest już na ostatnich nogach. Najpierw warto zajrzeć w SMART czy ma realokowane sektory i ile ich jest.
@kredzion: Pewnie ma oczekujące błędy i nie może relokować bo dysk #!$%@? pod korek? przeciągnij softem od dysku po zwolnieniu miejsca powinno pomóc na jakiś czas. Potem operacje powtarzasz aż zdechnie. Czasem jest to rok czasem kilka lat
Na win 10 miałem ten problem. Okazało się, że sam z siebie miał włączony jakiś chory tryb oszczędzania energii i odłączał dysk twardy. Nie raz grałem w grę ponad godzinę i zwiecha. Dopiero wyłączenie tej opcji pomogło. Musisz wejść w ustawienia trybu oszczędzania energii. Niestety nie mam dostępu do kompa teraz to screena nie wyśle..