Wpis z mikrobloga

@crocodiler: nie ma znaczenia, to czy jest konfiguracja adnotacjami czy xml to jeden kij, to tylko składnia, konceptowo poza nowościami się nic nie zmienia...

również polecam dokumentację i używać jej w razie potrzeb, a nie uczenia się na zapas, bo to bezcelowe :)
@kaervek: @krasnoludkolo: właśnie w wielu miejscach piszą o tej dokumentacji, ale widzę, że tam jest wiele poradników na barzdo wiele tematów, co wydaje mi się fajne jak ktoś ma ogólnie pojęcie, robił podobne rzeczy w czymś innym, niestety ja jestem zielony i mam wrażenie, że w tym wypadku lepszy będzie nieco szerszy ogląd.
@crocodiler:

https://helion.pl/ksiazki/spring-mvc-przewodnik-dla-poczatkujacych-amuthan-g,sprimv.htm#format/e

spróbuj to, nie jest super świeże, ale dobry pkt zaczepienia, bo prowadzi przez proces tworzenia jakiejś tam aplikacji

jak pomieniesz apache tiles, ajax czy konfiguracje spring tools suite to można trochę wyciągnąć na napisaniu takiej aplikacji krok po kroku, no i minusem tez język polski, bo jak widzę niektóre rzeczy w spisie treści po polsku to...:)