Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@johny-kalesonny jak czytam takie #!$%@? to ja nawet nie... Brak prawa decydowania o "własnym" ciele? "feministki" najchętniej darły by mordę w "walce" o wolność, której nie potrafią nawet zdefiniować i #!$%@? im się ona z unikaniem odpowiedzialności. Wzięta z dupy definicja życia to druga sprawa. Role kulturowe nie wzięły się od tak z dupy tylko wytworzyły się oddolnie wraz z rozwojem danego społeczeństwa. Ale nie - to nagle faceci powiedzieli "ej dawajcie,
@AkyszLewusie: no wlasnie. Nie wszyscy.
Natomiast pewne środowiska są strasznie seksistowskie.
I zgadzam się, że promowanie i wciskanie na siłę dobre nie jest, ale dyskryminacji być również nie powinno.
I to promowanie ma na celu "wyzerowanie" przede wszystkim, żeby obie strony miały szanse.

Choć trudno ukryć, że czasem można zaobserwować rzeczywiście przegięcia.
@AkyszLewusie: Niektóre wybitne, niektóre znane. Mercedes von Deck, Ruth Jackson, Lisa Lattanza, Marta Tarczyńska, Małhorzata Wierusz-Kozłowska, Alicja Kiepurska-Branicka, Barbara Jasiewicz, Ewa Lipik (ona bardziej z tych znanych), Mary O'Connor, Casey Jo Humbyrd, Sarah Johnson-Lynn, Tricia Campbell, Jennifer Green, Lynette Reece. Więcej mi się nie chce. Żeby nie było, podaję to w ramach ciekawostki.
Oczywiście na stronach Yale, Gumedów, AOA i innych takich możesz znaleźć ich dużo więcej.
@AkyszLewusie: wiesz co.. Jak czasem się słyszy komentarze - to niestety tak.
Studiowałam na agh i też mialan okazję różne rzeczy słyszeć.
Przyjaciółka moja jest lekarzem i też opowiadała różne rzeczy z niektórych staży.
To chodzi o seksizm w pewnych hermetycznych branżach.

Też uważam, że wpychanie kobiet na siłę to głupota i nie powinno mieć miejsca.

Zaś przepychanki płci - również idiotyczne - istnieją niezależnie od seksizmu branżowego, który jednak zwykle
@Pan_niepoprawny: Ja też nie rozumiem o co chodzi typowi. O to, że jak się ludziom daje wolność to robią z nią co chcą i część w sposób który innej części się nie podoba? Wow. Ciekawe tylko czemu odnosić to tylko do kobiet.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Napisałem to obrazowo i opisałem swoje odczucia jakie mam.


@bkwas: Napisałeś: "75% problemów kobiet tworzą same kobiety". Nie napisałeś obrazowo, tylko próbowałeś stwierdzić jakiś fakt. Okazuje się, że to tylko Twoje przeczucia, które podpierasz anegdotką jak oglądałeś show z żoną. Nagle z takiego twardego stwierdzenia robi się opinia, która nie jest podparta niczym konkretnym.


Aktualne problemy kobiet, globalnie, nie wszystkie:

- przedmiotowe traktowanie ("To jest czyjaś córka", "To jest czyjaś matka")
@Chcesz_Pomarancze: Taaa, wypunktowanie na zasadzie "buuu, mężczyźni też majo źle!". Nie podejmuję polemiki, bo tutaj nie ma żadnych argumentów. Mężczyźni jako płeć mają się zdecydowanie lepiej, skala takich zjawisk, które są tutaj przytaczane, jest praktycznie żadna. Mówiąc właściwie o tych, które faktycznie występują, bo są też przykłady z dupy wzięte ("To jest czyjś ojciec")
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@johny-kalesonny: no takie same z dupy argumenty dałeś więc się dostosowałem do rozmówcy xD prawa kobiet obecnie mają się bardzo dobrze w Polsce porównując je z tymi przed 1918r. Aktualnie to kobiety bardziej mają już przywileje z tytułu bycia kobietą niż równe prawa. Prawie każdy projekt unijny, czy jakiekolwiek dotacje dają kilka dodatkowych punktów za sam fakt bycia kobietą. A mężczyzna w tym czasie nie ma jak nawet nadrobić tych dodatkowych