Wpis z mikrobloga

Działka 40 tysięcy, domek 190 tysięcy. Łącznie 230 tysięcy. Najbliższy sąsiad 4 km dalej. 30 km do pracy, to jakieś 20 minut samochodem. Koniec budowy za rok.

A wy co dalej w klatkach za 600 tysięcy, słuchający jak sąsiad bije żonę? W korkach godzinnych, żeby przejechać 7 kilometrów? Nawet mi was nie żal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#warszawa #poznan #wroclaw #krakow #mieszkanie #nieruchomosci #chwalesie #wygryw
źródło: comment_1588693962dtIH0laVq2WbFNpqs0Ah6X.jpg
  • 192
@przemianawdzika: Mieszkanie na wsi najlepsze. 10km od miasta, praca od strony miejscowości w której się mieszka a więc dojazd szybszy niż się mieszka w mieście jakby trzeba było pół miasta przejechać. Dom z krótkim podjazdem. Ogród z wyłożonym kamieniem i folią koło roślin tak żeby było tylko podlewanie. Działka nie za duża żeby trawnika nie było dużo do koszenia. Spokój, natura, altanka i grill to jest to <3. Tak można żyć,
Już pisałem że mam 20 minut do miasta.


@przemianawdzika: No tak. 20 minut do miasta, to 40 minut w obie strony. 40 minut które będzie stracone za każdym razem gdy będzie musiał tam jechać. Dziecko chce pojechać do miasta? Stracone 40 minut. Potrzebujesz coś ze sklepu? Stracone 40 minut. Chcesz iść na piwo ze znajomymi na miasto? Stracone 40 minut i pieniądze na taksówkę.

Tobie się wydaje, że te 20 minut
@przemianawdzika: Teraz nie masz dzieci. Nie planujesz ich nigdy?

Jak Ci to odpowiada, to spoko, ale serio, po prostu się zastanów nad tym długoterminowo. Policz ile masz dodatkowych wyjść z domu (niech będzie poza zwykłymi zakupami) i zastanów się czy nie szkoda Ci czasu.