Wpis z mikrobloga

MIRECZKI ZROBIŁEM TO!

Dzisiaj skończyłem prace nad książką i postawiłem ostatnią kropkę. Zajęło mi to dwa lata - nie samo pisanie, ale podróże po tych wszystkich miejscach w całej Polsce, znajdywanie historii, przesiew ich, research - szukanie po archiwach, gazetach - nierzadko dokumentach sprzed blisko 100 lat. Wszystko po to, by ta książka była jak najlepsza. Czy mi się to udało - mam taką nadzieję, póki co jestem usatysfakcjonowany - co się pewnie zmieni, kiedy siądę do poprawek...
Ale tak - w te wakacje, w wydawnictwie Znak pojawi się książka o nawiedzonych miejscach i ich historiach. Można już zamawiać ;)

https://rcl.ink/Hw2 - link do Empiku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#chwalesie #cedrikpisze #paranormalne #wygryw #czytajzwykopem #ksiazki
Cedrik - MIRECZKI ZROBIŁEM TO! 

Dzisiaj skończyłem prace nad książką i postawiłem ...

źródło: comment_15887537659jr0ml0qP7XLqsyDr5Q9Bd.jpg

Pobierz
  • 56
@kustosz_karuzeli_sperdolenia: Jeśli tylko udało mi się natrafić na takie rzeczy jak stenogramy - to je dodawałem. Prócz tego analizowałem każdy przypadek najlepiej, jak umiałem, przykładowo: jeśli ktoś mówił, że na danym terenie znajdował się cmentarz, znajdywałem mapy z ostatnich stu lat i analizowałem je pod tym kątem. Generalnie starałem się każdą opowieść prześledzić właśnie w ten sposób - pod względem wiarygodności, przy założeniu, że zjawiska paranormalne mogą istnieć.

Natomiast nie staram
@red7000: Niestety nie, ale kto wie, może będą jakieś kolejne wersje - generalnie musiałem robić ostrą selekcję. Jeśli o czymś słyszałeś - dawaj śmiało znać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Cedrik: Meh, w Legnicy to tylko jest opuszczony szpital psychiatryczny w Lasku Złotoryjskim z czasów, kiedy armia ZSSR tu stacjonowała, ale temat został przemielony przez youtuberów i innych urbexów. Kiedyś mówili, że tam straszy, ale jak tysiące osob tamtędy przeszło, to już raczej ten klimat zniknął. Najbardziej zawiedzone miejsce na Dolnym - za taki uważają zamek Czocha, ale to też raczej atrakcja i mit, niż faktyczne miejsce grozy.