Wpis z mikrobloga

#linux #raspberrypi

Takie głupie pytanie ale czy da się zainstalować OpenMediaVault na malince bez formatu karty tylko na zasadzie doinstalowania? Mam postawiony działający serwer LAMP i szkoda mi psuć to wszystko żeby ponownie stawiać od zera. I w sumie pytanie zasadnicze czy na jednej instalacji może być obok siebie i serwer z OpenMediaVault
  • 8
@daczka92: Zastanawiam się bo OMV na pewno instaluje swój serwer, PHP itd i zastanawiam się czy nie zacznie się to jakoś bardzo gryźć a boję się trochę bo nie mam chwilowo czytnika karty pamięci żeby postawić Raspiana w razie W
@mikra25: no pewnie instaluje, ale jak ja mam na malince postawione z 5 usług które mają swoje serwery i interfejsy to zaden zadnemu nie wchodzi w paradę.
najwyżej zainstaluj OMV w dockerze.
nie wiem dokładnie jak te dwie Twoje usługi pracują, ale jeszcze sie nie spotkałem żeby mi się jakieś ze sobą kłóciły.
ja akurat nie mam LAMP tylko na flasku mam postawione czyli uwsgi, nginx itp. i też nie ma
@daczka92 @etchelion89: Będę musiał kombinować z dockerem bo OVM korzysta z nginx a ja mam zainstalowanego apache a to się gryzie. Albo w sumie zmigruję swoje projekty na nginx i będę miał spokój. Dziękuję pięknie za pomoc :)
@mikra25 spokojnie możesz mieć apache i nginx na jednej malince. Najwyżej tylko porty pozmieniasz, bo dwie usługi na tych samych nie będą mogły nasłuchiwać
@mikra25: pihole można instalować bezpośrednio na raspbiana zamiast jako instancję dockera, więc podejrzewam że serwer też można, ale jak coś się posypie to będziesz musiał stawiać wszystko od zera. OMV można doinstalować za pomocą skryptu, łap link do poradnika. Ja tak zainstalowałem omv5 na rpi4 (raspbian) i śmiga