Wpis z mikrobloga

Cześć #hahard . Moja przygoda z Wykopem dobiegła końca. Co nie oznacza, że zupełnie zawieszam aktywność w sieci. Jestem na etapie poszukiwania nowego miejsca i nowego zakresu aktywności w necie - do niedawna prowadziłem 'rozmowy' z dwoma potencjalnymi dostawcami oprogramowania zbliżonego funkcjonalnością do popularnych serwisów (chociaż słowo "rozmowy" w przynajmniej jednym z wymienionych przepadków jest słowem na wyrost - po prostu nie dostałem odpowiedzi na bardzo wstępną "propozycję zakupu pakietu udziałów" (nie zaproponowałem nic konkretnego) - być może podpadłem faktem, iż zrobiłem to "publicznie" (nie chcę wnikać w szczegóły). Nie wiem. Druga hipoteza jest taka, iż wspomniany portal jest projektem hobbystycznym i wyjeżdżając z umową wstępną, propozycją uregulowania funkcjonowania i oczekiwaniem wpływu na działalność portalu - oj nie, w ich oczach tak się nie da :) ). Żebyśmy mieli jasność - zamierzałem zaoferować warunki rynkowe [o czym wówczas wspomniałem] - adekwatne do włożonej pracy, wielkość bazy użytkowników, szacowanego wymaganego nakładu pracy wliczając w to koszty migracji itd. itp.), tyle że do negocjacji nie doszło. Z mojej strony noł Januszex dynamiczny zespół lider w swej klasie dyrdymały. Chociaż, tak jak wspomniałem, działania miały charakter rozmów ekstremalnie wstępnych... Jednak po tych kilku tygodniach doszedłem do wniosku, że dobrze się stało. Po cholerę mi tak ryzykowny projekt na karku (i w kieszeni), szanse utrzymania takiego portalu są relatywnie małe (nawet gdybym zdecydował się płacić najbardziej aktywnym użytkownikom - zanim zdobyłbym reklamodawców to wszystko drenowałoby moją kieszeń). Doszedłem do wniosku, że zacznę na spokojnie, głęboka woda ewentualnie później. Na początek założyłem stronę na FB: https://www.facebook.com/polska.punkt.zwrotny (Punkt Zwrotny), zamierzam przenieść tam całą swoją aktywność. Zgodnie z tym co napisałem w prezentacji strony na FB: "Wrota świata. Stosunki międzynarodowe, historia, ekonomia, sztuczna inteligencja. O wojnie i pokoju." - profil zatem pozostaje bez zmian. Będę zajmował się tym samym czym zajmowałem się na WYkopie, jednak za jakiś czas mam zamiar poszerzyć zakres o informacje/ streszczenia artów z Financial Times, The Economist, The Wall Street Journal, The Diplomat, Foreign Affairs, China Times itp. Na razie jednak moja aktywność na fejsie nie będzie odbiegała od mojej dotychczasowej aktywności na Wykopie (po prostu na razie nie mam czasu na nic więcej). Jestem po wstępnych rozmowach z kilkoma zdolnymi ekonomistami, ekspertami od stosunków międzynarodowych, sztucznej inteligencji (Python, Data Science, Machine Learning), mam tez kontakt z kilkoma znanymi ekonomistami i geopolitykami - być może uda mi się ich wszystkich zaangażować do współtworzenia projektu w przyszłości (mam na myśli portal informacyjny, który kiedyś być może powstanie - trzasnę jakiegoś CMS xd). Tyle, że nie wiem jeszcze kiedy :)). Na razie projekt jest w bardzo wczesnej fazie, nawet nie zamierzałem Was o tym informować (z uwagi na jego bardzo wstępną fazę rozwoju), ale wpadłem na wpisy dotyczące mojego odejścia i zmieniłem zdanie :). Wszystkim, którzy zauważyli moje odejście dziękuję za reakcje ( @blazek , @Dr_Manhattan , @dynx , @janusz_z_czarnolasu , @KMS76 ). Każdemu, kogo miałem okazję poznać na Wykopię mogę zagwarantować tyle, że jeśli projekt wypali - otrzymacie ode mnie bezpłatny dożywotni akces do jego zasobów, no ale nie dzielmy skóry na niedźwiedziu :). Gwarantuję także, że pomysł szybko nie upadnie. Skoro przez prawie 5 lat na Wykopie zajmowałem się dostarczaniem newsów ze świata moich zainteresowań i robiłem to za darmo, zatem rokowania dotyczące wytrwałości przy moim autorskim projekcie są całkiem dobre, czyż nie? :). Nawet jeśli rozwinięcie projektu miałoby mi zająć kolejnych 5 lat - w czym problem? :) Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS Nie odpowiadajcie na ten wpis, napiszcie do mnie na FB ( ͡° ͜ʖ ͡°)
PS 2 Przewaga Fejsa nad Wykopem jest taka, że opis/ wpis może mieć więcej niż 300 znaków. Można podlinkować artykuł, streszczając jego treść nadal w krótkiej formie, jednak znacznie szerzej i pełniej niż tutaj.

#hahard #polityka #spam #punktzwrotny
  • 10
@Martwiak:

P.S. Jeśli gdzieś, kiedyś będziesz potrzebował konsultacji czy pomocy cybernetyka, pisz.


Widziałem Twój wpis, na razie prawie całkowicie zrezygnowałem z aktywności w SM, (BTW: jednak widziałem fragment Twojego ostatniego wykładu - nawet spoko). Zamierzam za jakiś czas wrócić do inicjatywy na FB, ale przede mną wyboista droga, Może wykupienie reklamy pomoże, ale nie wiem jakie są zasady reklamy na FB - ale jeśli wykupię reklamę - to może to się
@HaHard: czołem

Dobrze mieć wiedzę i umieć jej używać żeby się bronić przed entropią.

Co do monetyzacji SM to również nie znalazłem sposobu, który bym zaakceptował etycznie. Jakoś manipulacja mnie nie pociąga, a w polskich warunkach "sprzedają się" tylko takie inicjatywy.

Tak czy siak, cieszę się, że znów możemy wymieniać komunikaty ;)