Wpis z mikrobloga

@zibizz1: Mam szosę która ma chyba ponad 30 lat już, potrzebuję założyć nowe linki i pancerze, mam osobno hamulce i osobno manetki, czy linki do hamulców są inne jak do mtb? Klamki to shimano dura-ace.
Pytanie nr. 2. Suport starego typu, klasyczny, na kwadrat, gwint włoski. Do czego służy koszyczek plastikowy w środku? Czy jest opcja dostać gdzieś same łożyska? Shimano 70=W=115, D-5LL. Nie mogę znaleźć nigdzie może ktoś wpadnie na
@e47d8g46: tam są kulki na wianku? Można kupić takie same lub włożyć większą liczbę takich samych kulek bez wianka. Musi być tylko ten sam rozmiar kulek. Jeśli taki support nie ma wżeru, to nie wymieniaj go na współczesny. Ten przy dobrym traktowaniu przeżyje każdy współczesny wkład.
Smarujesz czym bądź, towot się nada, bądź smar do piast.

Z gwintem włoskim trzeba czasem użyć kleju do gwintów (threadlocker), żeby lewa miska nie odkręcała
globalbus - @e47d8g46: tam są kulki na wianku? Można kupić takie same lub włożyć więk...

źródło: comment_1589052706Gcvs0KwI8IC12WbSsqwI9s.jpg

Pobierz
@e47d8g46: Linki hamulcowe do szosy mają inną koncówkę niż mtb, do szosy są w kształcie łezki a do mtb walcowate.
Osłona plastikowa przeciwkurzowa.
łożyska podejdą standardowe raczej bez problemu.
@globalbus: @globalbus: dzięki za info, póki co chyba tyle pytań ( ͡° ͜ʖ ͡°) no chyba że jeszcze mi ktoś wytłumaczy jak dobrać pancerz do linki bo widzę pancerze 4mm, 5mm, a linki nie za bardzo opisane, to jest tylko tak żeby luz miała czy jak?
@globalbus: hm, czyli opcja pancerz teflon plus linka nierdzewka raczej słaba? Czy miałeś na myśli tylko linkę pokrytą teflonem? Właściwie jaka opcja najlepsza to taką wybiorę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@globalbus: jeszcze tak zapytam bo widzę że się znasz, miałem w ramie stery klasyczne skręcane, wymiar ramy w miejscu gdzie są to 30mm, muszę kupić albo te same co były bo moje się rozleciały, albo jakieś nowe ale pasujące, idzie coś dobrać do tego?
@e47d8g46: niestety tu jest ciężko. Sterów na 1 cal, które są dobre, praktycznie nie ma.

W jaki sposób się "rozleciały"? Jeśli tylko wianki poszły w pył, to kupujesz nowe. Jeśli masz wżery w miskach, to niestety trzeba całe wybić z ramy i wprasować nowe.