Wpis z mikrobloga

Cześć :)
Kupiłam ostatnio w Notino Just Jack Wild Orchid do porównania z Tom Ford Velvet Orchid ;)

Flakon jest... taki sobie, wygląda ciężko, korek z diamencikiem na czubku () zdecydowanie mi się nie podoba. Przypomina mi długopisy z początków podstawówki z futerkiem i diamencikami :D + trafiłam na egzemplarz z połamaną wytłoczką w pudełku więc kawałeczki plastiku latały sobie wszędzie. Ale powiedzmy, że to szczegół.

Co do samego zapachu to porównywałam ręka w rękę.
JJ w otwarciu jedzie spirytem niesamowicie ;) na szczęście po około minucie przechodzi i zaczyna rozwijać się zapach właściwy, rzeczywiście bardzo zbliżony do TF. Co ciekawe, po około 5 minutach od psiknięcia,TF został odebrany przez otoczenie jako duszący a JJ jako przyjemny.
JJ projekcję ma niewielką, po psiknięciu około 30cm. Po pół godzinie zapachy robią się już bardzo podobne, chociaż JJ wydaje się być bardziej płaski, chyba brakuje tej nuty rumu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Po godzinie JJ jest już wyłącznie bliskoskórny. O ile TF czułam przy każdym ruchu tak jego musiałam poszukać.
Po 3 godzinach o dziwo JJ nadal się utrzymywał i jak zapytałam przyjaciółkę, który ładniejszy to wskazała JJ (po wsadzeniu mi nosa w nadgarstek ;)).
Po 5h TF jest nadal spokojnie wyczuwalny, JJ do znalezienia na nadgarstku ale bez szału. Zapachowo ciągle podobnie.

Wniosek - jak dla mnie klon całkiem udany, zapach nie jest tak rozbudowany jak u TF ale rzeczywiście są bardzo zbliżone. Velvet Orchid przy wyższej temperaturze może być duszący a pytani o opinię wskazywali JJ jako zapach przyjemniejszy, więc chyba potraktuję go jako zamiennik na cieplejsze dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy cenie <50zł/100ml myślę, że nie ma co za bardzo narzekać ;)

A, Just Jack mimo orchidei w nazwie i rzeczywiście dużego podobieństwa do TF nie ma w nutach... Orchidei ;D

Czy ktoś jeszcze z Was je porównywał? Na mnie generalnie większość zapachów się dobrze trzyma więc ciekawa jestem innych opinii :)
#perfumy
czasem_ruda - Cześć :)
Kupiłam ostatnio w Notino Just Jack Wild Orchid do porównania...

źródło: comment_1589050665Qs504OthHOK4KX79B1GQwz.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
JJ w otwarciu jedzie spirytem niesamowicie


@czasem_ruda: to chyba cecha którą czytałem przy każdym opisie JJ tutaj, zresztą sam mam dokładnie to samo odczucie przy Tobacco Leaf xD dobrze że to się ulatnia po minucie, dwóch
  • Odpowiedz
@dmnbgszzz: no zdaję sobie sprawę, że perfumy są rozrobione w alkoholu, ale tak tylko zwróciłem uwagę że taka obserwacja pojawia się chyba przy każdym JJ na wypoku
  • Odpowiedz