Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Rozmyślam o adopcji kitku. Ogólnie zwierzętami tylko innego gatunku zajmuje się od 10 lat, więc kwestie odpowiedzialności, sprzątania, regularnego karmienia, opieki weterynaryjnej itp są mi znane. Uczulen na koty u mnie i rodziny nie stwierdzono (u teściow i u moich rodziców są koty i po wizycie u nich nie mamy objawów).
A więc, co trzeba mieć jako taką podstawową wyprawkę dla kota? Gdzie można poczytać wiarygodne rzeczy o karmieniu i zachowaniu kotów? Skąd wziąć kota? Pytanie może śmieszne ale sporo czytam o dosyć wymagających fundacjach które marudzą przy wydawaniu kotów, u mnie jest kwestia dwójki małych dzieci - ja że swojej strony mogę zapewnić że dzieci są od urodzenia obyte ze zwierzętami i uczone szacunku i odpowiedniego zachowania ale czy ludzie z fundacji mi uwierzą? Taras chętnie bym osiatkowała, ale czy zabezpieczenie okien uchylnych też jest konieczne, tak jak to piszą w niektórych ogłoszeniach? Czy są zabezpieczenia niewymagające wiercenia itp ingerencji w ramę okna? Ogólnie zapraszam do dyskusji i podrzucania dobrych rad :)
#kot #koty #adopcje #zwierzeta
  • 10
  • Odpowiedz
  • 1
@tHoePs kuweta, miski, jedzenie, przenoska jako wyprawka powinna starczyć, ze schroniska nie powinni mieć jakiś #!$%@? wymagań.
  • Odpowiedz
@tHoePs: z oknami uchylnymi jest tak, ze kot moze probowac przez nie wyjść, zawiesza się i umiera/traci czucie w tylnej części ciała. Więc to gorsze niż taras na parterze ( ͡° ͜ʖ ͡°) i schroniska mają mniejsze wymagania niż fundacje, ale mogą cię oszukać jeśli chodzi o zachowanie i stan zdrowia kota
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tHoePs: co do wyprawki - duża kuweta z wysokimi ściankami.
Zwir ale to w sumie taki jaki tobie podpasuje, jedne się roznoszą więcej inne mniej, łopatka do zwirku.
Z zabawek - mój lubi szeleszczące tunele, piłeczki i takie cukierki wypełnione kocimiętką, a i wędki.
Jedzenie najlepiej zamawiać przez internet - wtedy wychodzi najtaniej.
  • Odpowiedz
@tHoePs: Zapraszam na grupę na Facebooku "o kotach merytorycznie".
Widzę że jesteś z Krakowa, więc polecam ci adopcję po prostu z naszego miejscowego schroniska. Nie robią żadnych problemów. Teraz adopcję zwierząt w schronisku są przeprowadzane w szczególny sposób, ze względu na koronawirusa, ale wszystkiego dowiesz się z ich strony.
  • Odpowiedz