Wpis z mikrobloga

Szukam sluchawek, cos drozszego i lepszego.
Nie mam kasy by probowac z kupnem kilku i chce raz a dobrze.
Lata siedze na Creative Ayurvana Live! bo pasuje mi ta barwa i jakosc co do ceny.
Wyzsze modele Ayurvany zbieraja duzo rozbitych ocen i ludzie narzekaja.

Co wybrac wiec? Doradz mi Mirku prosze
Budzet od 400 do 1000(wiem ze duzy rozstrzal ale jesli serio jest cos zajebistego to wydam wszystko co mam)

Slucham glownie: sountracki, metal, rock, ambient, syntwave.
Odwarzaczem jest LG V20 z procesorem dzwieku DAC, zrodlem sa Flack'i oraz Spotify(najlepsza jakosc).

Myslalem nad KNS 6400 lub Audio-Technica ATH-M50X lub tansze modele lub beyerdynamic DT 770 PRO Studio Headphones - 80 Ohm.

#sluchawki #kiciohcpyta #dzwiek #audioboners
  • 74
@antek_akrobata: Ach... porównywalem 7b do m40x :) Ale nie są takie zle, to najczyściej grające słuchawki jakie miałem okazję słuchać, ale troche brakuje basu. Natomiast ad900x nie mam nic do zarzucenia, świetna scena i cały dźwięk wyważony - takie #!$%@? Sennheiser HD600
@bonus: jeszcze napisz po ile kazde kupowales.

Dla mnie liczy sie jakosc odsluchu glownie w ost i zrownowazenie. Aurvany pokazaly mi glebie czyli partie np choru ktorych na innych nie slychac plus wiadomo jakosc. Raz mialem 320 mp3 i tylko creativy pokazaly tam ta partie na innym utworze kontrabas bo juz flacki odsluchiwalem. Cos niesamowitego. Bas jak dla mnie powinien byc cieply mruczacy jak nadchodzacy sztorm z daleka XD niestety plastikowe
@Lord_Stannis: Ad900x chyba taniej kupilem jakos za 600zl bo byla dobra promka.
Generalnie:
Ad900x - lepsza przestrzen, referencyjny dźwięk
msr7b - mega wygodne i lekkie! lepsza detaliczność, niezwykle czyste granie

Jeżeli oczekujesz bardziej funu i miękkiego basu, to może fidelio x2?
Chyba z tych wszystkich fidelio są dla mnie najlepsze, brakuje im detali ad900 i msr7b, ale mają dużo basu, genialną przestrzeń i sporo funu. Mają jedną wadę są dość ciężkie
@bonus: Dzieki wielkie, tylko ja jestem laik w terminologii.

Ja bym sobie zyczyl sluchawki ktore po odpaleniu flac dadza mi rownowage plus kazdy instrument jaki zostal uzyty. Akurat mam sluch dosc dobry co do detali, a sluchajac po raz pierwszy na Ayurvanach plus flac(plus DAC z lg) to zwyczajnie musialem przesluchac wszystko co mialem. Rowniez z dysku gdzie flaki leza w okolo 100gb+

Dla mnie to przezycie artystyczne, nie sam fun.
@Lord_Stannis: O kurczę no trochę poleciałem w audio bełkot. Polecam przeczytać https://www.audiofanatyk.pl/slownik-popularnych-pojec-audio/

Jeszcze inaczej: Ad900x - żadne pasmo nie przeważa, powiedzmy detaliczność 4/5, świetna scena, czyli poczucie głębi, powietrza między instrumentami
MSR7b - słuchawki są zamkniete, więc nie poczujesz tej przetrzeni, powietrza, chociaż nie ejst to tragedia, moim zdaniem mocno przeważa góra, przez co są niespotykanie detaliczne.

Jak napisałeś ceny, to od razu miałem mówić bierz 770pro są bardzo zbliżone do
@bonus: serdecznie dziekuje. Wisze piwo.

Poza tym myslalem o odtwarzaczu jak f11 czy jakos tak. 400funtow. Mialem kiedys iRiver za 200zl z ayurvanami robilo dobra robote.

Przypomnialo mi sie kiedus ze kolega audiofil mi mowil ze flacki czy rippy z cd tez moga byc zepsute bo noe wiadomo kto i jak zgrywal. I on woli dac kase za plyte cd. Wtedy cd kosztowal okolo 50zl stare czasy wiec chyba flakow nie
@Lord_Stannis: Ja odtwarzam z LG G6, albo strimuje na stereo. Jednak tidal bez bawienia się w zgrywanie muzyki to mega zaleta. Nigdy nie jaralem się odtwarzaczami bo nie mają neta. Obecnie można w ten kasie kupić LG V30 czy inny z quad dac. Więc moim zdaniem odtwarzacz nie ma sensu.
Ja chyba zwrócę te MSR7b i kupię używki DT770pro i ATH m50x


@bonus: hmm, ale przeciez obydwa modele to zamkniete sluchawki a piszesz

chyba jestem zbyt przyzwyczajony do otwartych słuchawek


Ja mysle od DT770 plus cos bluetooth do kompa, cenowo mnie wyjdzie lepiej(299£ boli) a przeskok bedzie i tak dobry.
Aczkolwiek otwarte sluchawki do sluchania w domu to chyba lepiej otwarte (moglbym sobie darowac wtedy noszenie tego w plecaku zeby sluchac
@bonus: dobrze bylo tak poczekac, wpierw chcialem dt 770 i caly stan sie bo wyprzedal to mnie zaskoczylo.
Nowy rzut od 21 to sobie mysle ze #!$%@? jak zwykle a tu prosze dt 990 ze 148£ na 105£.

I to bede mial we wtorek. Przekonales mnie zebym sprobowal otwartych.

A do kompa kupilem https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07XRX18ZZ/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

I jestem zaskoczony bo graja dobrze, do synthwave i ost czy rocka dobre, maja podbity bas i
@Lord_Stannis: Pytanie jeszcze jaką wersję OHM kupileś? One podobno grają dopiero dobrze na 600 OHM a to już wymaga dobrego wzmacniacza. W sumie sam ich nie słuchałem, ale wzbudzają sporo kontrowersji.

Wiesz co może kup na początku? ATH m50x - naprawdę wyjdzie zdecydowanie taniej i to sprawdzone totalny bestseller.
@Lord_Stannis: Wiesz każdy ma bardzo subiektywne ucho ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko nie oceniaj ich od razu, daj im pograć z 10h nawet zostaw na początku jak kupisz, żeby tylko coś na nich leciało, muszą się wygrzać/wyrobić przetworniki.