Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 792
No to już 27k zł na robociźnie zaoszczędzone, warto było, nawet ciężka praca cieszy , zagęszczarką jeździłem z bananem na twarzy ;-D nawet kanalizację sam zrobiłem. A z budowlanką jeszcze dwa miesiące temu nie miałem nic wspólnego ;-)

#budujzwykopem #diy #tworczoscwlasna
MarioMAX - No to już 27k zł na robociźnie zaoszczędzone, warto było, nawet ciężka pra...

źródło: comment_1589270789ZxtK8vHZnKQXmIwTYTzgNx.jpg

Pobierz
  • 187
via Wykop Mobilny (Android)
  • 514
@Issac: Taa, szczególnie jak każdy poważny etap zalewania betonem ogląda kierownik budowy, a izolacje poziome i pionowe są wykonane lepiej niż przez firmę, bo robię sobie. Np izolacja pionowa fundamentu zrobiona lepikiem isolplast ( dużo lepszy od taniego dysperbitu ) dodatkowo fundament ocieplony styropapą i dodatkowo papą uszczelniony po zewnątrz, oraz przy izolacji poziomej papa położona na ławie oraz na górze fundamentu.
Zresztą kierownik budowy jak widzi co tam robimy to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 86
@Issac: Np. Zagęszczanie zasypki w środku robione zgodnie ze sztuką co 20cm, sąsiad budowlaniec się ze mnie śmiał że oni zawsze wsypują wszystko i od góry tylko ten metr zasypki utwardzają i wystarczy. Druga sprawa to fundament zrobiony w całości z B25 A nie B16, dodatkowo ławica z dodatkiem antywilgociowym ponieważ nie była malowana izolplastem
@MarioMAX Fajnie. Sam gdybym miał jakieś 10 lat wstecz pojęcie jakiekolwiek to bym nie miał tylu rzeczy #!$%@? w domu xD (przynajmniej mogę mówić znajomym co się budują czego dopilnować).

Teraz modne jest retencjonowanie wody to może oprócz szamba (ze zdjęcia wnioskuję brak kanalizacki) kup sobie dodatkowo jakiś zbiornik wody deszczowej i odprowadź z rynien + drenaż.
... bo robię sobie. Np izolacja pionowa fundamentu zrobiona lepikiem isolplast ( dużo lepszy od taniego dysperbitu ) dodatkowo fundament ocieplony styropapąi dodatkowo papą uszczelniony po zewnątrz...

@MarioMAX: No jak dla siebie to trzeba było dać XPS. Ps, styropapa to towar najgorszego sortu. Lepiej dać dobry styropian i dobry podkład niż gotowy gownoprodukt. Ogólnie super!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
@Zady_i_walety: Już widzę jak widzisz te 2° spadu na tym zdjęciu
@lukasgl: A co popsuli? Kanalizację będą ciągnąć do działki, dodatkowo pod działką idą dreny dawane w latach 60, obok jest przekopa w której wiecznie nie ma wody, po ostatnich deszczach nawet przed zasypaniem woda na ławicy nie stała dłużej niż 1h dlatego zrezygnowałem z kolejnego drenażu fundamentu.
@Matrioszkawkieszeni: Prędzej ci dupsko pęknie z zazdrości ( ͡º
MarioMAX - @Zadyiwalety: Już widzę jak widzisz te 2° spadu na tym zdjęciu 
@lukasgl: ...

źródło: comment_1589275993UFP1BYO7hVOVmqVoE3IJkK.jpg

Pobierz