Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć
Pytanie mam do studentów bądź już absolwentów Wsosp/Law w Dęblinie lub Pwsz w Chełmie - mam zamiar rekrutować się w obu miejscach z myślą o pilotażu (biorę pod uwagę fakt, że na lotke mogę się po prostu nie dostać), ale chciałbym poznać opinie na temat tych miejsc. Zawsze znajdą się jakieś smaczki i coś, na co studenci przeważnie narzekają lub coś, co jest fajne według nich w danej uczelni. Może znajdą się osoby, które miały okazję studiować i tu i tu? Wszelkie info o wadach, zaletach jak i porównania mile widziane. Prosiłbym o pisanie wprost zamiast priv bo może to pomóc w wyborze przyszłym studentom.

#chelm #pwszchelm #deblin #wsosp #law #lotnictwo #studia #pilotaz
  • 11
Znam z opowieści znajomych, bo sam kiedyś rozważałem lotki. Dęblin to szkoła wojskowa. Wojskowi mają swój honor i jak raz podpadniesz to ciężko będzie się z tego brzemienia uwolnić. To srogi beton, którego nie idzie ruszyć. Ci co nie są inwalidami (mają plecy) maja trochę łatwiej. Jest trochę przedmiotów takich, że lekko tylko zakrawają o praktykę a cisną ostro. No i traktowanie jest niezależne od tego czy jesteś wojskowym czy cywilem. Wszyscy
@glodzilla23: nie udało mi się w Dęblinie to poszedłem do Chełma i żałuję, że nie zrobiłem tego od razu. Kryteria rekrutacji na pilotaż dużo bardziej sprawiedliwe. Flota cały czas się rozrasta + budowa pasa betonowego. Studenci na PWSZ nawet przed rekrutacją pomagali sobie wzajemnie, gdzie na WSOSP/LAW był wyścig szczurów. W Chełmie jest trochę niższy poziom. Właściwie to może nie niższy, ale o ile dobrze pamiętam to nie ma wykładowców, którzy
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szajka: Ogólnie zastanawiałem się dotychczas bardziej nad Dęblinem bo miałbym więcej czasu na zrobienie ppl (3 semestry?). Z drugiej strony Chełm bardziej do mnie przemawia i myślę nad tym, żeby dać sobie rok na podszkolenie, pplkę i zamknięcie paru spraw związanych z moim zawodem i dopiero za rok składać papiery. Przez wirusa pod znakiem zapytania jest to, czy wyrobię się do końca pierwszego roku z licencją.
@glodzilla23: teorię do PPL(A) możesz zrobić zdalnie w avionerze, a ppl w trakcie roku akademickiego powinienes na luzie zrobić. Mimo wirusa coraz więcej ośrodków wraca do latania, więc to raczej nie będzie przeszkodą.
@glodzilla23: Zawsze możesz pójść na Politechnikę Śląską lub Rzeszowską - obydwie szkołą i wychodzisz z magistrem w razie problemów z lotnictwem.
W Rzeszowie ostatnio nie wypełnili wszystkich miejsc (ale nie wiem czy nikt nie chciał, czy wszystkich wykosili ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), a Śląska się dopiero otworzyła i tam to już w ogóle nikt nie idzie, bo nikt nie wie lub „za mały prestiż”.