Wpis z mikrobloga

Czy można poznać jaką przepustowość ma port LAN/WAN? Kupiłam sobie zestaw Tenda Nowa MW3. Na opakowaniu napisane było, że kostki obsługują do 300 Mbps na paśmie 2,4GHz, po czym po podpięciu do sieci okazało się, że port ma przepustowość 10/100 a w/w prędkość osiągnę w pracy z łączami internetowymi powyżej 100mbit ale tylko jak część większego systemu, w którym znajdują się systemy MW5, MW6 lub MW12
(°°
Na opakowaniu nie było o tym najmniejszej wzmianki( ͡° ʖ̯ ͡°) Teraz widzę, że na ich stronie jest informacja o tym, ale mam dziwne wrażenie, że pojawiła się tam dopiero po moim mailu. Chciałam to wymienić, ale wywaliłam opakowanie. Teraz pozostaje mi chyba tylko rękojmia z tytułu niezgodności towaru z umową. Jak sądzicie?

#pytaniedoeksperta #pytanie #kichiochpyta #wifi i trochę #zalesie
  • 19
@Samboja: Zawsze tak piszą jeśli radio wspiera MIMO2x2 działa w N i obsługuje 40MHz to będą się chwalić że radio przewala 300M co i tak jest bzdurą bo w idealnych warunkach w N poleci jakieś 190-200M a w AC w 40MHz z 350M realnego ruchu. A jeszcze lepsi sumują prędkości 2.4+5GHz i piszą 1666Mbit!!!
obsługują do 300 Mbps na paśmie 2,4GHz


@Samboja: jak by życie było tak proste to by było za pięknie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) natomiast widzę że to ma 5ghz i to już jest niezły gwałt na logice by pakować porty fastethernet do 5ghz, które bez problemu leci więcej niż 100Mb/s
@cysiekw: no tylko jak, skoro na opakowaniu jest jedynie info, że kostka ma port RJ45. Właśnie o to mi chodzi, że piszą o przepustowości do 300, lub więcej na paśmie 5GHz ale nie ma opisu przepustowości portu! Czuję się oszukana (,)
chodzi, że piszą o przepustowości do 300, lub więcej na paśmie 5GHz ale nie ma opisu przepustowości portu! Czuję się oszukana


@Samboja: to że na pudełku dali krzykliwe hasła, a specyfikacji nie sprawdziłaś to już nie ich wina ( ͡º ͜ʖ͡º)

Mikrotik


@dktr: i już wiedziałem że będzie dobre xD
@cysiekw: na pudełku było IEEE 802.11n/g/b. Mi chodzi przede wszystkim o informacje zawarte na pudełku i instrukcji. Z nich wynikało, że kostka ma większą przepustowość. Nie mam w obowiązku przecież wyszukiwać informacji wszędzie, bo ktoś sobie bzdety pisze na opakowaniu...
Z nich wynikało, że kostka ma większą przepustowość.


@Samboja: ale kostka pewnie ma większą przepustowość jak komunikujesz się pomiędzy urządzeniami podłączonymi do wifi to wtedy pewnie będziesz miała ponad 100Mb/s tylko do LANu jesteś ograniczona do 100Mb/s. ( )

jeśli jednak na bogato hAP ac2.


@cysiekw: jak to jest na bogato to wole nie myśleć ile wydałem na swoją sieć [
@d1sconn3cted: Ta kostka miała robić za router ¯_(ツ)_/¯ Niestety nie jestem jakaś obcykana w temacie i wyszło co jest. Pod modem podpięłam kostkę. Od dostawcy mam 200Mbps. Po kablu z kostki wyciąga te 100, za to po WiFi... Przy dobrym wietrze jest 50 () Szkoda gadać. Ale przynajmniej już coś wiem.