Wpis z mikrobloga

@Pustulka: ogólnie jestem z niego zadowolony i z tego co kiedyś czytałem dość rozwojowy laptop co potwierdza ogłoszenie tego gościa, że można mieć IPS i mocny procek w tej samej budzie.
Warto licytować te DELLe? Ewentualnie co nowszego byś proponował?
Warto licytować te DELLe? Ewentualnie co nowszego byś proponował?


@DomeN: Z używek? Zbooki i Precisiony od 6gen intela w górę. Odnośnie tego precisiona, który jest w rzeczywistości xpsem z quadro ostateczna cena będzie trochę wyższa, a po opiniach sprzedającego ciężko powiedzieć jaki jest ten stan A- według niego.
@Pustulka: Witam. Dziekuję za zestawienie. Mam prośbę o poradę. Szukam laptopa dla żony, cena tak do 3 000 zł. Prowadzi kancelarie adwokacką, także 90 procent wykorzystania to pewnie office intenet, czasem netflix i spotify. Chciała lekką 14, najlepiej, żeby był w metalowej obudowie i z dobrą matową matrycą. Ważne jest żeby praca na baterii była wmiare długa. Zastanawiałem się na zenbookiem z amd ryzenem 5 3500U, ale zastanawiaja mnie nowe procesory
@Pustulka: Kupiłem polecanego przez ciebie Lenovo Yoga s740 i chciałbym wymienić w nim dysk na 512 i dodać ramu do 16 gb (żeby było na przyszłość). Jakie podzespoły polecasz?
@Potezny_Odyniec: Wydaje mi się, że lepiej wziąć coś z nowszym procesorem i trochę wydajniejszą integrą tj. 6200u, 6300u czyli elitebook 840 g3, dell latitude 7470, oba raczej przekraczają 1000 zł, ale raczej warto dołożyć. Jeżeli chodzi o 15-stki to raczej nic ciekawego nie znajdziesz.

Mam prośbę o poradę. Szukam laptopa dla żony, cena tak do 3 000 zł. Prowadzi kancelarie adwokacką, także 90 procent wykorzystania to pewnie office intenet, czasem netflix
Lenovo Yoga s740 i chciałbym wymienić w nim dysk na 512 i dodać ramu do 16 gb (żeby było na przyszłość). Jakie podzespoły polecasz?


@tmkg: Co tam masz w środku 2x4GB czy 1x8GB? Możesz sprawdź w np. cpuz

czy przy takim użytkowaniu będzie widoczna różnica w użytkowaniu laptopa.

@nulius: Nie, ale lepiej wziąć z 4500U niż 3500U. 1035G4 z yogi jest szybsze od 3500U, a integra ciągnie mniej z tego
@Pustulka: komputer przyjdzie dopiero jutro, ale już się oglądam za dodatkami( ͡° ͜ʖ ͡°) chodzi o wersję 15 calową z ostatniej promocji ole ole na allegro.
@Pustulka: Dzięki raz jeszcze za pomoc i poradę. Zona zdecydowała się na ta yoge. Niestety nigdzie jej nie ma w sklepach, także musiała się sugerować wyglądem innych lapków z tej serii. A ekran jak nie będzie pasował to prawdopodobnie się naklei folię matującą w najgorszym przypadku. Chyba że odradzasz jej naklejenie. Jeszcze raz dziękuję.
A ekran jak nie będzie pasował to prawdopodobnie się naklei folię matującą w najgorszym przypadku. Chyba że odradzasz jej naklejenie.


@nulius: To raczej sama oceni czy widzi różnicę, czy jest lepiej, czy jednak woli bez z trochę inaczej wyglądającymi kolorami.

panie Pustulka a gdzie szukać info o komputerach all-in-one?


@MajkiFajki: Powiem tak, szkoda czasu z uwagi na cenę i osiągi. Jeżeli brakuje miejsca to ludzie raczej budują coś na bazie
@Pustulka: tez mi chodzi o klawiaturę - laptopowe odpadają. Nie chce tez mieć laptopa z dodatkowa klawiaturą na biurku. I mały monitorek przed sobą. Nie chcę tez pieca, chce wygody do pracy z tekstem i głupim trello czy innym menedżerem reklam Facebooka.
@Pustulka:
Cześć,
przymierzam się do zakupy "mobilnej stacji roboczej" lub po prostu laptopa biznesowego, głównie programowanie, kilka "RAMożernych" programów w budżecie około 6-8k. Wstrzymywałem zakup do wyjścia nowych procków, ale teraz muszę już dokonać wyboru.

Rozważałem Della Precision np. coś takiego: dell precision
Natomiast chciałem zapytać może o jakieś rekomendacje lub może widziałeś jakieś dobre oferty ostatnio (z tym chyba teraz trochę gorzej w czasach kryzysu).
Preferencje to min. 16gb ramu