Wpis z mikrobloga

Radek wydaje się lepszym kandydatem bo łatwiej będzie mu przekonać do siebie wyborców PSL-u i części Konfederacji + nie będzie czasu na długą kampanię i budowanie poparcia przez pół roku tylko trzeba będzie w jednej czy dwóch debatach zmiażdżyć przeciwników, z drugiej strony wydaje mi się że Trzaskowski ma szansę na przejęcie olbrzymiej i niezagospodarowanej grupy wyborców pod tytułem centrolewica którzy do tej pory w większości nie głosowali bo od 20 lat nie mieli na kogo. Tak czy inaczej, myślę, że przy dobrych występach w debatach i bardziej ofensywnym podejściu zamiast obrony przed narracją PiSu i TVP (w przypadku Radka nie byłoby żadnych wątpliwości że tak będzie, u Trzaskowskiego trochę bym się o to martwił), każdy z nich ma szansę z Adrianem
#polityka #wybory #bekazpisu
  • 2
  • Odpowiedz
@tomosano: Jak tak patrzę na swoje otoczenie (rodzina, znajomi, rodzina znajomych itp, ludzie z różnych środowisk i regionów więc mam nadzieję że próba w miarę reprezentatywna) - mniej więcej 50% głosuje, oni są już wyznawcami jednej czy drugiej partii i w tej połówce ciężko nakłonić kogoś do zmiany strony. Natomiast drugie, nie głosujące 50%, dzieli się na jakieś 15-20% które w ogóle nie głosuje, w dupie ma politykę w każdym wydaniu,
  • Odpowiedz