Wpis z mikrobloga

@czysta: Pamiętaj, że wchodzisz między kruki. Wszędzie znajomości, nepotyzm i kolesiostwo, chyba że interesuje Ciebie najniższe stanowisko przez większość życia. Trochę z opowieści od zaufanych osób to znam. 2 znajomych skończyło leśnictwo i nie poszło do pracy. Jeden poszedł w "naukę" czyli do PAN-u, ale to jest ścieżka dla garstki. Na wyższych stanowiskach to dopiero się zaczyna. Dużo zależy od władzy na wiejskiej i od "starych" w nadleśnictwie. Inny znajomy kiedyś
@czysta: Jest jeszcze opcja pracy poza LP, a nadal w leśnictwie, czyli lasy miejskie oraz pewnie też parki narodowe. W tych pierwszych nie mam pojęcia jakie są pensje, w tych drugich niższe nić w LP. Dlatego też leśnicy z okolic Białowieży tak bardzo są przeciwni rozszerzeniu PN, bo zatrudnienie tam to dla nich degradacja finansowa.

Tak czy inaczej warto starać się robić co się lubi. Z takim wykształceniem, wiedzą i zainteresowaniami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 86
@czysta: Lasy Państwowe to nie jest budżetówka jak wiele osób sądzi. Wypłaty nie są finansowane z budżetu państwa. Mundury też niby są, ale przywilejów z nimi związanych, np. wcześniej emerytury jak w policji to nie ma, za to borelioza jest. Całość wierchuszki LP to polityka, każda zmiana władz na wiejskiej to czystka osób pracujących na dyrektorskich stanowiskach, te niższe stanowiska trzymają się sztywno bo ktoś musi pracować. Mam nadzieję że nie
@czysta: Mam tam niezłe znajomości, pewnie bym się dostał bez wykształcenia w tym kierunku. Ale to nie dla mnie, zanim jeszcze wejdę do lasu mam wrażenie, że łażą po mnie kleszcze, mrówki i #!$%@? komary to jest robota dla fetyszystów
@czysta zapomnij. Serio.

Żeby byc w służbie leśnej musisz skończyć studia,.choćby inżynierskie, jeśli nie jesteś po technikum. Ewentualnie możesz, próbować pracy w biurze, ale... Nie przyjmują już nikogo, trwa cicha redukcja etatów pt.wypieprzanie ludzi w wieku emerytalnym i zakaz.zatrudniania nowych pracownikow.
Papierów i stresu.jest od.ogroma. czestomjestes odpowiedzialny, nawet jak nie jesteś ;)

Jestem podlesniczym bez znajomości.i.po.liceum. zarabiam lekko.ponad 3k.na rękę po 8 latach pracy.

@DryfWiatrowZachodnich mandatów raczej.nie stawiamy. W teorii.jest to możliwe,.w