Wpis z mikrobloga

Ciekawy jestem, jak trudno jest się wybić w muzyce?
Osobiście chciałbym tworzyć miks #zalewski, #farbenlehre, #kwiatjabloni, nwm kurde coś co się gra na #meskiegranie z zacięciem #punk 'owym co by się w klimaty #woodstock #polandrock wbić XD.
Jak myślicie, ilu jest takich "raczkujących artystów" w Polsce co by chcieli takie achievement'y odhaczyć?
Gitarka coś tam śmiga i co raz bardziej zaczynam się zastanawiać na lekcjami #spiew #spiewajzwykopem (jak tylko "normalna" praca pozwoli ( ͡° ͜ʖ ͡°))
Odhaczę Pol'and'Rock i przy dobrych wiatrach Męskie Granie i już nie będę was męczył swoją muzyką, spokojnie ( ͡º ͜ʖ͡º)


#muzyka #przemyslenia
  • 13
@AM0k__: Nie, liczenie nie hit jest naiwne, ale niestety mam wrażenie że tak jednostrzałowiec czasami więcej osiągnie na trafionym hicie, niż zespół faktycznie ciężko pracujący.
@rumcajs120: taka luźna myśl mnie naszła, że fajnie byłoby wystąpić przed mega tłumem (przemówienia przed widownią mega lubię), na twórczość przyjdzie czas ( ͡º ͜ʖ͡º)
@bangshespregnant: a co myślisz np barowych grajkach?
Pracowałem kiedyś w (według trip advisor) najpopularniejszym barze w Krakowie i w ciągu tygodnia przewijało się 3-4 zespoły/artystów, którzy grali live. (Zapełniali lineup)
Co ich dzieli od dużej sceny?
Wygdnie im na "poziomie baru" i wystarcza im to co mają + względny spokój czy maja jakieś "braki" żeby się przebić wyżej?
@devel9k: popatrz sobie na sceny w większych miastach, jest od groma kapel które grają spoko muzykę, na YouTube wszyscy mają wyświetlenia w granicach do 2k. Myślę że głównym powodem tego jest to że nikt się nie wyróżnia, wszystko już było i tak się też słuchaczowi wydaje, że jest ok ale nie jest to nic odkrywczego ani szczególnego
@josedra52: No to na pewno był mega boost, od dziecka wpajane podstawy muzyczne (u mnie jest tak z orientacją w terenie i świecie - tata nauczyciel gegry, a co dopiero w takiej branży), a tutaj jeszcze zapewne dostęp do jakiegoś studia, wydawcy, a na upartego (z hajsem taty) lekcje u profesjonalistów, no cóż - ich szczecie.
@devel9k: Talent mają i robią fajną muzykę.

Nie twierdzę udało im się dojść tam gdzie są za hajs od ojca - natomiast nie da się ukryć, że znajomości poszły w ruch skoro mając wydane dwa single (z bardzo dobrą promocją w mediach) bez pełnego albumu grali koncerty w świetnych lokacjach. Nie ma w tym nic złego bo jak się ma możliwości to trzeba z nich korzystać.