Wpis z mikrobloga

@open_or_die: kiedys mialem poprzednia wersje 18-200 os hsm jak jeszcze raczkowalem z dslr. Dupy nie urywal, zeby zdjecia byly ok trzeba bylo go do nawet f/11 domykac przy srodkowo-koncowym zakresie ogniskowych. Lekki tez nie byl i calkiem mocno zwiekszal swoja dlugosc przy zoomowaniu, co dodatkowo bylo utrudnione celujac mocno ponad horyzont. Juz kitowe 18-55 dawalo nieporownywalnie lepszej jakosci foty. Bardziej wlasnie bym polecal zachowac 18-55 kitowe i dokupic np takiego Tamrona
@open_or_die: Na upartego to coś typu Nikkor 18-140, Nikkor 18-135 czy ta sigma ujdzie, ale wszystko ciemne szkła, jak jestes w stanie zaakceptować pewne "niedomagania" tych szkieł w zamian za "wygodę" to bierz ale pamiętaj że ostrzegaliśmy Cię w tym poście ;)
@Kardigan69 robię zdjęcia tylko w dzień więc ciemne szkło to żadna wada. Do portretów mam nikkora 35mm i 50mm f1.8.

Gość się zgodził na 130chf więc za 560 zł mogę to przetestować. Najwyżej sprzedam na oeliksie za 6 stówek ( ͡º ͜ʖ͡º)
@open_or_die: tsha było odrazu pisać że masz okazję trochę się pobawić i jak będzie git to zostawiasz do kolekcji a jak nie to sprzedasz bez straty. Skoro twierdzisz że stratny nie bedziesz to bierz śmiało :)
Robię zdjęcia gór itd ogólnie Szwajcaria.


@open_or_die: to będziesz płakał widząc co się dzieje z jakością powyżej 100mm na tej sigmie. Środek będzie ostry a poza nim mydło. Moim zdaniem to bardzo zły pomysł na zdjęcia krajobrazowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@open_or_die: a na tej sigmie to bedzie taka jakosc ze tak jakbys jej nie mial wcale ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pomysl o tym tamronie. nosic 2 szkla to nie az taki problem. A skoro robisz panoramy, to mozna sie pokusic o np photostitching i przy 70mm zrobic 4-6 zdjec i zlozyc w piekna szeroka calosc potem na automacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kardigan69: jasne, tylko ktos z jakiegos powodu je sprzedaje ( ͡° ͜ʖ ͡°) moje czekalo z pol roku az sie sprzeda za 500zł i kupil je jakis dziadzio co nie jest nawet w temacie, bo nikt ogarniety tego nie chcial.