Wpis z mikrobloga

Pytanie do wyborców #konfederacja , jak już zlikwidujcie VAT i dochodowy to z czego zamierzacie utrzymywać państwo? Policja, wojsko, sądownictwo, więziennictwo, urzędy (tak, część z nich jest jednak potrzebna w państwie XD), bank centralny, batożenie homoseksualistów - to wszytko ma być sprywatyzowane?
#polityka
  • 20
@RajskieJapko:
Po pierwsze #konfederacja to trzy partie a nie jedna i mają różne podejścia. Ja mogę mówić jako kuc co partia Korwina mniej więcej by robiła.

zlikwidujcie VAT

To jest temat tak odległy, że to tak jakby dzisiaj dyskutować jak powinny wyglądać budynki na kolonii na marsie. Owszem docelowo VATu mogło nie być ale to mogłoby nastąpić dopiero po np. nieprzerwanych samodzielnych rządach korwinistów przez jakieś kilkadziesiąt lat, jak już byśmy
@Porucznik_Blaze: Pierwszy rzeczowy komentarz bez inwektyw "bo wstrętny lewak wątpi w gospodarczy geniusz Korwina i Mentzena" , serdecznie za niego dziękuję ;) A jak wygląda plan na to uporanie się z zusem, nfztem i zadłużeniem, jeśli rzeczywiście jest to realny plan a nie pusty populizm? Biorąc pod uwagę tylko zobowiązania emerytalne państwa, to przy zlikwidowaniu albo radykalnym obniżeniu dochodowego + zniesieniu obligatoryjności składek na zus (czyli de facto zaniesieniu składek na
@RajskieJapko:

zlikwidowaniu albo radykalnym obniżeniu dochodowego

Podatek dochodowy to grosze w kwestii dochodów państwa, tym bardziej że płacą go także pracownicy budżetówki czyli de facto rząd daje pieniądze a potem bierze z powrotem. Ponadto obsługa dochodowego to ogromne pieniądze i ogromna zmarnowana praca i czas. PIT nie służy do budowania budżetu tylko do inwigilacji społeczeństwa żeby wiedzieć kto ile zarabia i skąd a także szerzeniu propagandy jak to rząd walczy z
Proszę jeszcze raz, ale teraz z liczbami


@makamele: Tzn? Mam podać konkretnie ile osób będzie płaciło czego co do złotówki, ile lat dokładnie zajmie spłacanie wszystkiego, ile mld państwo zarobi ile wyda itd. Wybacz ale tego nie potrafię, bo jest za dużo zmiennych i cały taki plan jak wyżej musiałby być elastycznie dopasowywany do sytuacji na bieżąco, do gospodarki zarówno krajowej jak i na świecie, populacji, demografii, wzrostu gospodarczego, nowych technologii
@Porucznik_Blaze: mniej więcej jakiego rzędu są to liczby, myślałem, że może konfederacja ma konkretny plan.

sprzedaż i prywatyzacja służby zdrowia i oświaty


@Porucznik_Blaze: Jako Konfederacja dokonamy tego emitując bon edukacyjny, umożliwiający każdemu rodzicowi opłacenie nauki jego dziecka

Przecież na to pójdą miliardy, w ogóle co to za pomysł, żeby w 21 wieku kazać płacić za naukę dla dzieci XD
jakby konfa tak nie krytykowała tej socjologii, tylko zatrudniła kogoś kto
@makamele:

Po pierwsze #konfederacja to trzy partie a nie jedna i mają różne podejścia. Ja mogę mówić jako kuc co partia Korwina mniej więcej by robiła.


Jeszcze raz powtarzam partia Wolność =/= Konfederacja. Ja mogę wypowiadać się tylko jako korwinista.

Poza tym mówię, to są plany bardzo odległe i skomplikowane, je można dopiero nakreślić szczegółowo gdy będzie perspektywa ich realizacji, póki co jest wiele innych rzeczy do zrobienia w Polsce. Wiele
Edukacja nie jest za darmo, bo w podatkach za nią płacisz


@Porucznik_Blaze: Szkoły prywatne będą zdecydowanie droższe

Dla mnie pomysł bardzo dobry. Ktoś może gadać że powszechna publiczna edukacja to "progresywizm i postęp" a dla mnie to jest upadek edukacji


@Porucznik_Blaze: Upadek edukacji leczy się zmianami programu, chcesz nas cofnąć do 19/poczatku 20 wieku? Czemu chcecie skazać dzieci z biednych rodzin na przegrane życiem już na starcie?

Poza tym, naprawde
Szkoły prywatne będą zdecydowanie droższe


@makamele: Po czym wyciągasz takie wnioski?

Czemu chcecie skazać dzieci z biednych rodzin na przegrane życiem już na starcie?


Coś takiego jak: stypendia dla utalentowanych, pomoc charytatywna, fundacje dla najuboższych coś ci mówi?

Poza tym, naprawde chcecie zarabiać na szkołach podstawowych?

Żeby żyć trzeba zarabiać. Chleb sam ludziom z nieba nie spada, nauczyciele i dyrektorzy szkół nie są wyjątkiem.

''zwrot'' z dobrej edukacji bedzie najwczesniej za
Po czym wyciągasz takie wnioski?


@Porucznik_Blaze: chodziłem do prywatnej szkoły, która była dodatkowo dotowana przez kościół. I tak było drożej niż opłcacanie z podatków (fakt, że podatki płacisz całe życie, ale nie są to tak duże kwoty jednorazowo)

Coś takiego jak: stypendia dla utalentowanych, pomoc charytatywna, fundacje dla najuboższych coś ci mówi?


@Porucznik_Blaze: to się nie sprawdzi na tak ogromną skalę, poza tym talent czesto wychodzi pozniej w zyciu, zwlaszcza
@makamele:

chodziłem do prywatnej szkoły, która była dodatkowo dotowana przez kościół.


Bo w warunkach gdzie musisz płacić na prywatną szkołę a i tak twoje podatki idą na edukację a przez to prywatne szkoły muszą konkurować z publicznymi to wiadomo że nie da się stworzyć zdrowych warunków. Konkurencja sprzyja spadkowi cen i poprawie jakości, dzisiaj edukacja jest dużo droższa niż mogłaby być ogólnie ale taka konkurencja musi być wolna, bez oszustw typu
Konkurencja sprzyja spadkowi cen i poprawie jakości, dzisiaj edukacja jest dużo droższa niż mogłaby być ogólnie ale taka konkurencja musi być wolna, bez oszustw typu publiczne szkoły które państwo utrzymuje z podatków wszystkich


Zobacz jak zmieniły się czesne uczelni w usa.



dzisiaj masz pierdyliard zrzutek, fundacji i innych tego typu rzeczy. Gdyby ludzie mieli więcej pieniędzy to więcej by pomagali a na wyższych szczeblach edukacji sami pracownicy byliby chętni dawać więcej stypendiów,
@makamele: Nie wiem czemu za wszelką cenę starasz się przeforsować idee że publiczna edukacja, gdzie utrzymujesz niewydajne szkoły które na wolnym rynku powinny zbankrutować, ministerstwa i cały aparat biurokratyczny jest rzekomo tańsza niż prywatna gdzie tych wszystkich obciążeń nie ma.

Zobacz jak zmieniły się czesne uczelni w usa.

Konkretne linki i informacje proszę.

Rok studiów niestacjonarnych do od kilku do nawet kilkunastu tysięcy, miesięczne czesne w szkołach to od kilkuset złotych
Tu masz stany


@makamele: No to mamy informacje, że ceny rosną ale nie ma informacji dlaczego. Musiałbym się zagłębić w temat, podejrzewam że to efekt interwencji rządowych w rynek, tak jak samo ze służbą zdrowia w USA, gdzie wszelkie rządowe fikołki, "ulepszenia", ustawy i inne cuda które miały dać ludziom tanią i przystępną opiekę zdrowotną doprowadziły do tego, że ceny leczenia oraz lekarstw urosły nawet 6 razy.


Ale nie można porównywać