Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, może ktoś coś doradzi. Obecnie gram w Dirt Rally 2.0 na kierownicy G29 i zastanawiam się jak rozwiązać problem z ręcznym. Chodzi mi o to, że w rajdach jest bardzo przydatny, ale przypisanie go pod przycisk kółka na kierownicy średnio się sprawdza (mam duży problem z wciśnięciem go podczas jazdy w zakręcie). Nie chce kupować dodatkowego sprzętu bo wole jednak wyścigi torowe i hamulec ręczny by w sumie tylko leżał i kurzył się. Może ma ktoś jakiś patent z przypisaniem tego ręcznego pod jakiś przycisk lub coś innego?
Czuje się słaby w rajdach, obecnie męczę się z nauką jazdy Abarthem 131 w karierze, spróbowałem mocniejszych wozów to była masakra dla mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) .
Do kierownicy nie ma dedykowanego ręcznego, sam nie posiadam także opcjonalnej skrzyni biegów (szkoda, że nie posiada dodatkowych przycisków). Jakby było takie połączenie skrzyni biegów z ręcznym to może bym się skusił (w rozsądnej cenie ;) ). #gry #dirtrally #dirtrally2 #simracing
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michael323: musisz się przyzwyczaić do korzystania z przycisków.
W grach takich jak Dirt nie ma z tym problemu, wszystko się da ogarnąć.
W Dirt jest to ogólnie mały problem, w grach z serii F1 trzeba w trakcie jazdy jeszcze ogarniać menu z różnymi ustawieniami i też da się to zrobić.
@michael323: Niektórzy ręczny ustawiają na sprzęgło. Ale to straszne szycie. Oczywiście da się bez ręcznego. Zobacz Scandinavian flick ale to wyższa szkoła jazdy. Trzecia opcja to zawracać clutch kickiem
@michael323: ja zapłaciłem jakoś ok 120 zł za ręczny do mojej G27. Dedykowany, więc jest na stałe zamontowany do shiftera, więc nie przeszkadza w żaden sposób, a jakoś tak przyjemniej się używa, lepsza imersja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tylko jeśli dobrze pamiętam, to z G29 chyba jest problem jeśli chodzi o jakieś dokładane ręczne. W DFGT np. idealnie sprawdzał się drążek biegów.