Wpis z mikrobloga

ostatnio mialem wypadek z winy innego kierowcy, moj samochod niestety skasowany, szkoda calkowita. Jak prawomocna jest wycena ubezpieczyciela, kiedy wartosc mojego samochodu obliczyl z innej wersji silnikowej i podstawowego wyposazenia? Mianowicie mialem passata b5 2.8 z manualna skrzynia i napedem na 4 w nieco lepszym wyposazeniu srodka niz zwykly sztruks (fotele skora+'alcantara' chociazby), a na pismie z Link4 widnieje jak byk passat b5 1.6 basis. Domyslam sie, ze nie mogli sie doszukac wartosci mojego samochodu, bo aktualnie zaden nie jest wystawiony na portalach aukcyjnych, a ichniejsza baza danych siega 20 lat wstecz, gdzie moj byl 99 rocznik. 5450zl zaproponowali XD Wiem, ze moge sie odwolac, ale czy ma to sens? #motoryzacja #ubezpieczenia #wypadek
  • 44
@aksal89: @Ubea_pl: prosba o wskazanie blednie uzytych wskaznikow i pozniej zglosic je w podaniu do ubezpieczyciela. Takie wskazniki na 100% sie znajda. Jednym z najczestszych jest zanizona wartosc roboczogodziny. Robia co moga zeby nie stracic, ubezpieczyciel to firma jak kazda inna. Wartosc z programu rzeczoznawcy to jedno a wysokosc roszczen poszkodowanego to drugie. Pojazd to nie tylko wartosc katalogowa. Kolega mogl dokonac wiele modyfikacji korzystajac z lepszych jakosciowo czesci.
@fuckup: dokladnie przejrzyj ten dokument, sprawdz kazdy wskaznik a jak Ci sie nie chce popros o to wlasnego rzeczoznawce. Sprowadzanie go na miejsce nie ma sensu bo on dziala pod przysiega wiec C inic nie wyczaruje. Jego wyliczenia beda identyczne dla kazdego innego z takimi samymi wskaznikami ale dadza Ci mocna podstawe w szarpaninie z link4
@fuckup: zgłaszaj odwołanie i wtedy dostaniesz normalną wycenę - te #!$%@? celowo pierwszą wycenę kombinują jak mogą bo może się trafi jeleń(sporo takich), odwołaniem pokażesz im, że ogarniasz i dadzą normalną wycenę. Taka jest niestety sytuacja na rynku u wszystkich ubezpieczycieli u nas.
@fuckup: to likwidacja szkody z OC więc masz prawo do kwoty, która pozwala na odtworzenie pojazdu do stanu sprzed wypadku lub jego równowartości.
Bierz prawnika i swojego rzeczoznawcę.
Z OC to nawet grata można w ASO naprawiać.