Wpis z mikrobloga

@Tikyo: Takie są kolego ceny. Robota za metr płytek zaczyna się od 80zł, a terminy odległe. Dodaj, sobie wycinki pod różne armatury itp to już cena leci. A mówię o samych plytkach.
@Tikyo: A obróbki itp nie są w tej cenie. Dodatkowo fugowanie, prostowanie. Też zależ jak wysoko lecisz z tymi płytkami, jaki format. Dużo zmiennych.

Dodatkowo pisałeś o montażu armatury, sufitach. Tu też trochę tych zmiennych jest.

Pytanie czy na fakture czy bez :P
@Tikyo: Nie metraż jest najistotniejszy, materiały, formaty i jakoś wykonania. Jakie maszyny i narzędzia są niezbędne. Wiele robót odmówiłem bo było podstawowo #!$%@?. Każda jest inna i każdy klient ma inne wymagania, dlatego nikt nie poda Ci wyceny bez oględzin, pomacania materiałów i poznania inwestora. A największą wiedzę co do ceny mają ci którzy w tym fachu nie pracują.
@Tikyo: rok temu, Gdańsk, łązienka 4metry. Kafelki na podłodze, ścianie, oczywiście, fugi, malowanie sufitu, montaż kabiny prysznicowej, kibla podtynkowego, umywalki i szafki, do tego oczywiście wszystkie odpływy, montaż pralki - robocizna 6.500 i byłem zadowolony. Szybko, sprawnie, umawiałem się pół roku wcześniej. Wykańczanie od stani deweloperskiego

Wiem że przeciwny koniec kraju ale przynajmniej masz skalę. Płytki szlifowane, żadnych listew na narożnikach
@Tikyo: @kyosti: Od 80zł za m2 zaczynają się podłogi na dużych powierzchniach, teraz sobie pomyśl że ktoś ma tylko podłogę 4m, gres 12mm, duży format i musisz się do niego targać z maszyną wodną długą na 1,5metra i ważącą 50-60kg. Łazienki to dłubanina, precyzyjne cięcia, wycinanki. Ja mam w narzędziach 60tys. Choć zdarzają się gówno roboty że przyjdzie Stefan z z maszynką z obi, otwory kombinerkami w gówno płytce wykruszy
@skaza: Jasne zgadzam sie. Nie jestem tak do konca w temacie cen za plytki bo ukladalem samemu, ale znajomy mi wlasnie mowil, ze gdzies w granicach 80-100zl placil. Bylo, to jednak jakis czas temu wiec pewnie ceny poszly do gory.