Wpis z mikrobloga

Finansowe Mirki mam pytanie. Mam kredyt hipoteczny na 30 lat, zostało do spłaty 28. Brałem 70tys.pln kredyty do spłaty mam ponad 143tys. PLN. I udało się zmienić pracę i odłożyć te 70 tys. Na wcześniejszą spłatę, tylko czy warto? Rata to około 340zl miesięcznie, jeżeli nie wcześniejszą spłata to w co to zainwestować, żeby nie tracić przez inflację?
#finanse #oszczednosci #kredythipoteczny
  • 18
@genialny_geniusz: jakim cudem masz do spłaty 140k jak brałeś 70k? To był kredyt walutowy, czy co?
To jakiś troll?
Masz 143k do spłaty ale Z ODSETKAMI i tyle spłacisz, jak będziesz to płacił przez 30 lat. Jak spłacisz kredyt teraz, to spłacasz tylko pozostały do spłaty kapitał, na co 70k powinno ci wystarczyć (i jeszcze zostać, bo coś tam już spłaciłeś). I odsetek sobie od tego bank nie naliczy, bo odsetki
@genialny_geniusz: w mojej skromnej opinii, jeżeli nie masz palących potrzeb finansowych na to odłożone 70k to spłać kredyt. To się zawsze łatwo mówi - "zainwestuj" a w praktyce mało kto uzyskuje wynik ponad rynek, szczególnie ludzie z niewielką wiedzą finansową (to nie przytyk w twoją stronę, piszę ogólnie o ludziach).

Polecam ci poniższy artykuł, wg mnie rzeczowo tłumaczy zalety nadpłaty kredytu. Ja sam uważam się za finansowego konserwatystę i uważam, że
143tys


@genialny_geniusz: Jak wspomniano wyżej jest to teoretyczny całkowity koszt kredytu przez 30 lat przy założeniu braku zmian stóp procentowych w przyszłości. Nie jest to tożsame z kwotą do spłaty. Prawdopodobnie też jest to kwota obliczona na podstawie stopy WIBOR obowiązującej dwa lata temu.
@BudgetRevolution
@Scorpio412
@Matti92 Panowie doskonale zdaje sobie sprawa że 143tys. To kwota jaką muszę spłacić z odsetkami.
Oprocentowanie ciut ponad 3procent w skali roku razy 30 lat to zostaje ponad sto procent więcej odsetek, stąd taka kwota.

@lipszczak chyba właśnie mam prowizję jeżeli bym spłacił przed upływem 3ch lat muszę zapytać w banku.

@vinmcqueen dzięki za link

@Nie_znany
@KOLEGAMAMY
@twinzpl właśnie panowie zastanawiałem się czy uwolnić się od długu czy spróbować wejść
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@genialny_geniusz: odbiją to się linie lotnicze jak otworzą loty, jak również redzi dzień przed wypuszczeniem cyberpunka, ale też można spojrzeć na Teslę bo pewnie Musk Twitterem podpompuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) możliwości jest wiele