Wpis z mikrobloga

Witajcie. Mam pytanie do znawców tematu, jak wygląda sprawa sprowadzania towaru z zagranicy. Przykładowo mam producenta z USA, dogaduję się z nim co, jak i po ile. Opłacam zamówienie. No ale co potem? Ktoś mógłby krótko wyjaśnić jak to wygląda? Muszę opłacić CŁO i podatek? Są jakieś dodatkowe koszta poza tym? Nigdy tego nie robiłem, a nie mam nikogo znajomego co by coś wiedział na ten temat.

#import #firma #podatki
  • 3
@Reiden: chyba zależy od tego co dokładnie importujesz, z tego co kojarzę to do niektórych rzeczy trzeba mieć jeszcze jakieś zezwolenia itd. chyba że to coś standardowe, ale ogólnie tak cło i podatki, plus żeby cokolwiek importować musisz mieć EORI
@Reiden: Po opłaceniu zamówienia (pierwsze wyzwanie - jak tanio przelać pieniądze do US + mieć pewność, że się nie zostanie oszukanym) on Ci wysyła zamówienie (najprościej kurier - zwykły DHL) podając Twój adres w Polsce. Gdy przesyłka dotrze do PL, skontaktuje się kurier w celu przeprowadzenia procedury importu. Gdy jej dopełnisz - dostaniesz towar i dokument potwierdzający poprawny import, który przekażesz księgowej (będzie mogła to wrzucić w koszty, a Ty będziesz