Wpis z mikrobloga

23.05.2010

Dzisiaj mija 10 lat od zakończenia emisji serialu LOST (Zagubieni).
Wyspa, bohaterowie, tajemnice, wszystko to wciągało jak bagno i z niecierpliwością się czekało na kolejny odcinek.
Cliffhangery na zakończenie sezonu były brutalne dla kogoś, kto oglądał serial na bieżąco i musiał czekać kilka miesięcy na kolejny sezon. Największy mindfuck jaki zaserwował mi kiedykolwiek serial, to finał trzeciego sezonu i flashback Jacka, który okazał się "flash-forwardem" i to słynne "We have to go back" (ʘʘ).
Najlepszym odcinkiem dla mnie był "The Constant" w którym Desmond, a właściwie jego świadomość, przenosiła się w czasie między teraźniejszością a 1996 rokiem. Zwieńczeniem tego fantastycznego odcinka była pamiętna rozmowa telefoniczna Desmonda z Penny. Jakie to było piękne ()
Ogólnie w całym serialu jest tyle świetnych i pamiętnych scen, że chyba dzisiaj spędzę większość dnia oglądając je.

Oczywiście przy takim natłoku wątków i tajemnic pojawiało się też sporo nieścisłości, bądź niesatysfakcjonujących odpowiedzi na długo zadawane pytania (lub też ich całkowity brak). Pewnie dlatego dosyć sporo osób narzekało na finałowy sezon. Jednak dla mnie głównym motorem napędowym do oglądania serialu byli bohaterowie i tutaj się nie zawiodłem. Przy ostatnim odcinku, podczas scen, gdy wszyscy sobie "przypominali" życie z wyspy, płakałem jak małe dziecko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Eh, no wspaniały to był serial, nie zapomnę go nigdy.

Załączam muzykę (ta była wyborna), która leciała podczas ostatnich minut serialu :)

4 8 15 16 23 42

#seriale #zagubieni #lost #wspomnienia
Bananowy_Gerwant - 23.05.2010

Dzisiaj mija 10 lat od zakończenia emisji serialu LO...
  • 54
@Pabij: może i masz rację, ale takich pięknych, cudownych chwil nie przeżyłem przy oglądaniu żadnego serialu, czy to BB itp - nie ma opcji, wszystko opierane jest na przemocy, jakiejś tam fabule, a LOST ? tam chyba z każdego odcinka by zrobił film, te mocne zakończenie po których nie dało się nie oglądać kolejnego odcinka, to oczekiwanie, a przede wszystkim fabuła i aktorzy. Fabuła - kosmos, łeb #!$%@?, emocje #!$%@?, nie