Wpis z mikrobloga

Słyszałem, że istnieje możliwość kontynuowania nauki na innej uczelni bez potrzeby zaczynania od nowa, o ile program kierunku jest zbieżny z tym, na którym się studiowało w innym mieście. Chciałbym coś takiego wykonać z dziewczyną, bo studiuje aktualnie Matematykę i Ekonomię na UMK w Toruniu, a chcę, żeby się przeniosła do Poznania. Czy orientuje się ktoś jak to wygląda w praktyce i czy takie manewry się w ogóle udają?
#uep #uep #studbaza #poznan
  • 3
  • Odpowiedz
@wise-guy:

2. Student innej szkoły wyższej po zaliczeniu pierwszego semestru studiów może ubiegaćsię o przyjęcie w trybie przeniesienia z innej uczelni w poczet studentów UEP. Decyzjęo przyjęciu albo odmowie przyjęcia podejmuje rektor, po zasięgnięciu opinii właściwegodyrektora studiów. Warunki przyjęcia, termin i sposób wyrównania różnic w programachstudiów określa rektor.3. Podejmując decyzję o przyjęciu studenta, rektor może uznać studentowi dotychczaszaliczone zajęcia i praktyki. Warunkiem uznania zajęć i praktyk za odpowiadającezajęciom i praktykom określonym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@wise-guy: Po pierwsze to zależy od uczelni czy się na to zgodzi, a po drugie nigdzie nie ma takiego samego programu i zawsze są jakieś różnice w przedmiotach (nawet jeśli chodzi o gówno-przedmioty za 1 ECTS) i wtedy trzeba nadrabiać chodząc na zajęcia do niższego rocznika, więc zależy też na którym roku chce zmienić uczelnię, bo im później, tym więcej różnic do nadrobienia.
  • Odpowiedz
Będzie kończyć pierwszy rok, więc tutaj problemu dużego nie powinno być. Ma cały czas niezaliczony pierwszy semestr, bo na jej kierunku są jakieś dziwne procedury poprawiania i się terminy rozjechały strasznie przez pandemię. Możliwe, że będzie jeszcze w lipcu zaliczać te przedmioty. Tu moje kolejne pytanie, do kiedy można takie podanie złożyć? Bo bez tego zaliczenia rozumiem, że nie ma opcji.
  • Odpowiedz