Wpis z mikrobloga

@MilionoweMultikonto: bo duża część kobiet ma problem z logiką, z odpowiednim zrozumieniem algorytmu, z matematyką jako nauką.
Programowanie to nie nauka komend, ale wyobrażenie sobie jak aplikacja ma działać i przelać to na ekran.

Odwróćmy to pytanie i zadajmy:
Czemu tak mało mężczyzn jest nauczycielami?
Czemu tak mało kobiet pracuje na kopalni?

Czemu tak dużo jest zawodów gdzie jest ogromna różnica w zatrudnieniu w odniesieniu do płci osób zatrudnionych?
Zwyczajnie, dana
@grzemach: przecież dużo facetów jest nauczycielkami, no chyba że w klasach 1-3, to tam trzeba opiekunki raczej, a faceci nie lubią się użerać z gówniakami xD

Wracając do programowania, to we frontendzie chyba tak bardzo matematyka nie jest potrzebna? No i o jakich algorytmach mówisz skoro większość programistów rzeźbi crudy.

Do takiego codziennego klepania kodu, testów, nie trzeba mieć talentu, wystarczy kawałek dokumentacji i odgórne instrukcje, dobry projekt, narzucone wytyczne i
przecież dużo facetów jest nauczycielkami


@MilionoweMultikonto: spoko, z mojego doświadczenia wychodzi, że od WF i nauk technicznych - tak, pozostałe to 90% nauczycielki.

to we frontendzie

cóż, tam potrzebna jest ogromna kreatywność. Zastosowanie funkcji w sposób o której nie myślał jej twórca. Paniom tego brakuje.

Do takiego codziennego klepania kodu, testów, nie trzeba mieć talentu, wystarczy kawałek dokumentacji i odgórne instrukcje, dobry projekt, narzucone wytyczne i jazda

Poza tym pisałeś o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MilionoweMultikonto: głównie dlatego że jestem zupełnie wykluczona ze środowiska "programistów" i nawet jakbym chciała się czegoś nauczyć to nie mam o tym zielonego pojęcia i musialabym zaczynać od zera a dla programistów to śmiech na sali że zmywara chce się uczyć jak nie zna nawet podstaw
@Liese: jeśli masz problem z zupełnymi podstawami - to nikt nie będzie poświęcał czasu na uczenie jak skonfigurować środowisko pracy, czy inne naprawdę podstawy które można sobie wyszukać, znaleźć.
Jeśli masz problem techniczny, nie wiesz jak zrobić... to jest zupełnie inna sprawa.

Sam miałem problem aby uruchomić swój pierwszy projekt w arduido - ale jest tyle tutoriali, że w końcu się udało - zepsuty kabel miałem i się nie łączył poprawnie.
tak, chodzi mi o to że inni programiści im pomagali i wspierali. Takie kółeczko wzajemnej adoracji. Gdybym bardzo chciała to bym się sama nauczyła, środowisko raczej nie zachęca


@Liese: kółko wzajemnej adoracji to osoby które powielają takie #!$%@?. Jakoś żadna z kobiet programistów z którymi pracowałem nigdy nie doświadczyła odtrącenia czy alienacji z powodu bycia kobietą, a wszystkie tego typu historie pochodzą od kobiet które z IT nie mają nic wspólnego.