Wpis z mikrobloga

  • 236
@antkowa no też odkrycie, że #!$%@? kociary są odpowiedzialne za toksoplazmozę u 1/3 ludzkości bo muszą się ze swoim cićkiem przelizać jakby jutra miało niebyć ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@mikkeboss: prosty trik. Rękę z chrupki em ustawiasz nad głową kota i przesuwając ją do tyłu za jego głowę mówisz "siad" albo inna komendę która chcesz żeby zapamiętał. Kot będzie chciał podążać wzrokiem za chrupkiem i usiądzie.
Mój jest czuły na gesty, samo "siad" bez dłoni nie działa :D. Podobnie podaj łapę - jak już siada, to sam bierzesz jego łapę mówiąc komendę i chrupek. I tak aż do momentu jak
  • Odpowiedz
@mikkeboss: koty się w mig uczą zachowań których nie chcemy :D na takie akcje pomaga ignorowanie, ale wiem że o północy jak drze ryja może być ciężko xD
Ale ja ignorowaniem oduczam kota gryzienia po nogach jok chodzę po mieszkaniu i są efekty.
  • Odpowiedz
@antkowa: W sensie, że jak kot ugryzie w stopę, to po prostu ignorujesz czy może mówisz krótkie 'nie' albo coś podobnego? Czytałem żeby przekierowywać kota na zabawki, ale zastanawiam się czy on nie uczy się, że jak gryzie w stopy to będzie zabawa zaraz.
  • Odpowiedz
@antkowa: moj to sobie ze skakania z nienacka na nogi to zabawę zrobił. Jak tylko wyczai że idę do kuchni to kitra się w przedpokoju. Jak idę z piciem, albo gorącą zupą to tak nagle wyskakuje na dwóch łapach i dwoma lapami obejmuje nogę po czym znika :)
  • Odpowiedz
@antkowa mój się nauczył.ze przed spaniem wołam tulenie time i przybiega się tulić. Mówię potem główka i główka uderza w moja głowę :)
A gdy mówię kiełbaska to przybiega do miski i miauczy.bo wie,ze dostanie kiełbaska z whiskas
  • Odpowiedz