Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Chciałem zasięgnąć waszej porady. Od jakiegoś czasu zbieram się i zbieram argumenty, żeby powalczyć o podwyżkę. Wczoraj mieliśmy spotkanie w firmie, gdzie wyczytywano nasze błędy z całego Miesiąca. Rzeczywiście było ich sporo. Mówiono jak jest źle itp. itd. Jako jedyny nie znalazłem się na tej liście z błędami. Wszyscy w tym miesiącu mają obcięte premie lub ich brak. Ja jako jedyny dostałem większą premie. Dodam, że w tym co robię jestem najlepszy w firmie, często praca jest ustalana pod moją zmianę, gdzie trafiają najtrudniejsze rzeczy do zrobienia. Gdy jestem na urlopie to praca potrafi czekać na mnie kilka dni. Są klienci którymi zajmuje się tylko ja. Inni by sobie z nimi poradzili, ale szło by to dwa razy wolniej, gorzej jakościowo, z większym użyciem materiałów. Pracuje dwa lata bez podwyżki, a raczej odczuwam podwyżkę roboty. Czy myślicie, że po takim spotkaniu, dobrym pomysłem jest udanie się na rozmowę w sprawie podwyżki płacy? Czy dobrym pomysłem jest wspominanie o tym, że mam(a mam faktycznie) propozycje lepiej płatnej pracy? #pracbaza #praca #pytanie
  • 22
Czy myślicie, że po takim spotkaniu, dobrym pomysłem jest udanie się na rozmowę w sprawie podwyżki płacy?

@ssasha92: Tak

Czy dobrym pomysłem jest wspominanie o tym, że mam(a mam faktycznie) propozycje lepiej płatnej pracy?


Nawet jeśli takie straszenie przyniesie efekt, to następnej podwyżki już nie dostaniesz. Jeśli pracodawca docenia twoją pracę, to dostaniesz podwyżkę, jeśli nie - to uciekaj do lepiej płatnej roboty i tyle. Myślący szef zrozumie, że nie prosisz
@ssasha92: Na dodatek wspomnę też, że również zakończyłem (co prawda w styczniu) współpracę z firmą która absolutnie nie była w stanie docenić tego jak się na nich #!$%@?ło. Tak samo dwa lata, zero podwyżek, obowiązków coraz więcej. Szef podziękował mi, że wgl przyjechałem złożyć wypowiedzenia zamiast do niego zadzwonić i powiedzieć, że się zwalniam także tego. Yebać januszy
@ssasha92: nie mówiłbym o nowej pracy jeśli nie koniecznie chcesz zmieniać pracę i w tej jest Ci dobrze. Pytaj o podwyżkę i pomysl ile by Cię satysfakcjonowało (np biorąc pod uwagę, że w ciągu roku - dwóch nie dostaniesz kolejnej). Skupiłbym się na tym co firmie dajesz, a nie, że inni robią mniej/gorzej, czyli relacje z klientami i jak ci klienci są ważni dla firmy i jak dzięki Twojej pracy też
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ubermm: inna firma oferuje ok 20% więcej netto. O tyle chce walczyć w aktualnej.
Nie chciałem też mówić, że pracuje lepiej od innych. Często szefowa wypomina innym dlaczego nie robią czegoś tak jak ja. Nie lubię tego, ale z drugiej strony zarabiają więcej ode mnie, tylko że względu na staż. Ja sam im cały czas coś tłumaczę, pomagam ustawić sprzęt, sami przychodzą i non stop ocos pytają, ale niestety efekty są
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pepushe: @Shiv3r: @sphinxxx: @HakerzyUkradliMiNicka: @ubermm: @Alfiarz:
No więc wczoraj zdecydowałem się na rozmowę. Powiedziałem, że pracuje już dwa lata tutaj i jeżeli sam sobie nie wywalczę to nie dostanę nic. Szefowa, się że mną zgodziła XD. Powiedziała, że już długo czekała, aż przyjdę po podwyżkę, kolejne XD. Mówiła, że wszyscy moi współpracownicy, bardzo mnie chwalą i jak ona jest zadowolona ze mnie. Ja nie musiałem argumentować