Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zatwardzenie: W green i w nowych blue trzeba uważać na usypianie głowicy po 8 sekundach braku aktywności. Load Unload Cycle Count problem. Ja kupując Blue przestawiłem wartość na 5 minut korzystając z WDIDLE. Piszę o tym bo tak mi padł zewnątrzny WD My Book, w którym siedział WD Green. Miałem ponad 350k usypiań na moim niestety ostatnim raporcie SMART. Jakieś kilka m-cy później dysk mi padł, nie wiedziałem że ten parametr
@MaTTiQ: No to chyba kupię Seagate Barracudę :/ choć napaliłem się na WD Red Pro to Barracuda jest 2x tańsza. Czyli WD Red Pro nie ma SMR, które powoduje usypianie głowicy?

Pomimo tego SMR i zmianie usypiania.wzbudzania głowicy dyski są ok?
@Zatwardzenie: WD20EFRX na włoskim Amazon z przesyłką wychodzi 350 złotych aktualnie, zamówić można jednakże nie wiadomo kiedy wysyłka. EFRX to CMR. Swoją drogą serii Blue bym nie skreślał, jedynie przypilnowanie tego usypiania głowicy żeby się długoterminowo nie przejechać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zatwardzenie: Nie ma sprawy, na Ceneo za jakieś 570 złotych powinieneś kupić z dostawą a 580 zł w dużych sieciach więc chyba lepiej. Sam się też przymierzam się do zakupu kilku 4 TB pod NAS.