Wpis z mikrobloga

Mirki planuje kupić rower do 2500zł. Zastanawiałem się pomiędzy crossem, a mtb i ostatecznie wybór padł na mtb ze względu na większą uniwersalność. Prawdopodobnie i tak zmienię opony na mniej agresywne ze względu na jazdę zarówno po asfalcie jak i w terenie. Spodobał mi się https://www.unibike.pl/fusion29.html i moje pytanie czy to dobry wybór, ponieważ w tym nie siedzę, a nie chcę teraz studiować przez miesiąc czasu forów rowerowych :) Ewentualnie co polecilibyście innego w tych samej klasie i pieniądzach?
#rower
  • 8
@Matus17: zależy od ramy, ale rower cross to kompromis między MTB a szosą.
Opona nie będzie super cienka, ani super gruba.
Nie dasz rady w ciężkim terenie, na asfalcie nie będziesz najszybszy.
Ale pojeździsz wszędzie.
@Matus17: mam crossa trzeci rok. Opony mam 1,6 cala i na pewno nie brałbym szerszych, jednak sporo poruszam sie po mieście. Jeśli już to 1,5 może 1,4 z dobrym trzymaniem bocznym. Mam unibike starszy model, na moje oko 1,75 cała tez by weszło ale nie próbowałem.
Crossy raczej nie maja geometrii na ściganie po lasach i drogach, taka normalna rekreacja. Po tym czasie mam takie przemyślenia ze skoro mam mieć 1
@Matus17: wydaje mi sie ze geometria unibike wymusza bardziej wyprostowana pozycje niż inne marki. Nie wiem jaka geometrię maja aktualne roczniki. Dla mnie to ok, chociaż jak pisałem wyżej - ścigacz to nie jest. Za unibike przemówił tez stosunek cena/osprzęt i generalnie takie są opinie o marce, ze ma racjonalnie wycenione modele. Do tego w sklepie trafiłem na promke na aktualny rocznik. Jak masz możliwości to jedź i obadaj na żywo