Wpis z mikrobloga

GeForce RTX 2080 TI na NVLink - orientuje się ktoś, o ile mniej więcej powinien być mocniejszy zasilacz (w watach), żeby spokojnie pociągnąć taki duet w porównaniu do tej samej specyfikacji, ale z jedną kartą graficzną?
  • 6
@konsument: +80% mam 2x 2080ti na NV. Wszystko zależy od modelu też, niektóre mogą brać znacznie wiecej, te na plytce FE wezmą do +80% w max obciążeniu. Ale i tak warto mieć zaliacz 1000W z silnymi dwoma totalnie niezależnymi liniami PCIE VGA.
@konsument: zależy jaki model i jaki bios. Stockowe ciągną do max 330W w OC. Na sflashowanym biosie 380-390W
Biorąc pod uwagę inne komponenty, procesor, ram itd. które ciągną około 160-170W oraz wydajności zasilaczy na poziomie 80%
330W+160-170= 500
550W / 80% = 440W (takie obciążenie max nominalne bierze twój zasilacz przez określony okres czasu)

Jeśli chcesz zasilacz który bedzie ci ciągnął 2080ti oraz sprzęt w zdrowiu to minimum 650W w Goldzie.
@Shewie: Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie. Nie będę się bawił we flashowanie biosu czy overclocking, zależy mi na 3. letniej gwarancji. Zastosowanie to też nie gry tylko CUDA, ale nie wiem czy ma to jakieś większe znaczenie dla poboru energii...
@konsument: Zasilacze posiadają 4 certyfikaty.

80 Bronze
80 Silver
80+ Gold
80+ Platinum
oznaczają one że zasilacz jest w stanie uciągnąć max stabilne obciążenie na poziomie 80% użycia zasilacza przez x czasu.
Bronze najkrócej
Platinum najdłużej.

Czasem certyfikacja wynosi więcej
85+ lub 90+ dla zasilaczy platinum.
Wówczas producent gwarantuje że zasilacz jest w stanie uciągnąć maksymalne obciążenie na poziomie 90% przez x czasu.
Zastosowanie to też nie gry tylko CUDA, ale nie wiem czy ma to jakieś większe znaczenie dla poboru energii...


@konsument: CUDA pobiera około 20-30% mocy obliczeniowej karty.
Sam pracuje na CUDA i jak renderuje to z ciekawoscią patrze na wskaźniki użycia GPU.

Jakkolwiek jeśli to będzie heavy tasking i granie w wymagajace gry to polecałbym upgrade zasilacza.
Ulepszasz raz i masz spokój na wiele, wiele lat. Zwlaszcza tych lepszych producentów.
Ja