Wpis z mikrobloga

@PapaForge potwierdzam, to abstrakcyjny humor, coś jak transformator, który "buczy, bo ma 50 okresów" (odsyłam do anegdoty).
Uczy się natomiast, że kondensator, ze względu na swoją reaktancję, zależną co do wartości, od pulsacji napięcia, w stanie ustalonym obwodu prądu stałego stanowił będzie w analizie przerwę (reaktancja dąży do nieskończoności). Obwód zmienno- czy przemiennoprądowy #!$%@? niezerowa pulsacja, a zatem kapacytancja (ciekawa nazwa reaktancji pojemnościowej) będzie miała skończoną wartość.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@PapaForge: kondensator to pojemność elektryczna. Wyobraź sobie ekwiwalent takiego elementu w postaci wody - byłoby to wiadro. W prądzie stałym, który płynie ciągle w jednym kierunku, wiadro się napełnia i później nic już nie płynie. W prądzie przemiennym wiadro ciągle się napełnia i opróżnia, bo prąd zmienia swój kierunek i "woda" jest ciągle w ruchu. Czyli w rzeczywistości kondensator jest ciągle przeadowywany.
A Nikola jako główny orędownik prądu przemiennego się wkurza,
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
kondensator, ze względu na swoją reaktancję, zależną co do wartości, od pulsacji napięcia, w stanie ustalonym obwodu prądu stałego stanowił będzie w analizie przerwę (reaktancja dąży do nieskończoności). Obwód zmienno- czy przemiennoprądowy #!$%@? niezerowa pulsacja, a zatem kapacytancja (ciekawa nazwa reaktancji pojemnościowej) będzie miała skończoną wartość.

@pr0rebel: nic nie rozumiem. Czyli plus się należy xD
@Noctis1: @lurkujacy: ja #!$%@? xD
@PapaForge: mem na dole w oryginale przedstawia Hawkinga i de Grasse Tysona uspokajających Einsteina. Wszyscy trzej to ludzie nauki, Tyson nie jest raczej u nas znany (amerykański astrofizyk; musiałem googlować) ale Hawking i Einstein to potężne mózgi o których każdy słyszał. Tego mema wrzuca się kiedy ktoś robi #!$%@?ę z nauki, np. upraszcza równania w sposób niedozwolony, lub fałszywie tłumaczy zależności i to w