Wpis z mikrobloga

Kupował ktoś z was #lego na amazon.de? 42082 jest tam za ok. 800 zł więc taniej o 100 zł niż w polskich sklepach. Warto, czy za dużo zachodu? Nie kupowałem nigdy w zagranicznych sklepach internetowych.
  • 12
@zeus92: ja sporo zestawów lego zamówiłem z amazon.de
1. najbardziej opłacalne jest płacenie kartą walutową (w Euro). Ja korzystam z kantor.aliorbank.pl - mają bardzo mały spread
2. obsługiwali oni też jakiegoś polskiego pośrednika płatności - ale kurs był tragiczny i nie opłacało się przez nich płacić
3. obecnie od razu chyba robią blokadę na karcie, a obciążają ją przy wysyłce
4. wysyłają za pomocą Poczty Polskiej lub kuriera (zawsze losowo i
Pobierz damw - @zeus92: ja sporo zestawów lego zamówiłem z amazon.de
1. najbardziej opłacaln...
źródło: comment_1591215783BEOHtdQlSQ9j0qNdwhamU9.jpg
z ewentualnym zwrotem nie ma problemu?


@zeus92: ze zwrotem też nie było problemu. Wybierasz zamówienie, które chcesz zwrócić, generuje ci się PDF, drukujesz go (masz też tam info dokładne, gdzie odesłać). Ładujesz te wydrukowane kartki do środka (jedną z nich się na pudło naklejało) i odsyłasz. Zwracają kasę na kartę z której była płatność. Niestety trzeba najpierw samemu zapłacić za przesyłkę (ja akurat miałem międzynarodową), ale przy uznaniu karty dodają tam
@zeus92: yup, wszystko spoko, często są najtańsi w sieci. Od 40 eurasów masz darmową wysyłkę, w przypadku zwrotów to jak pisał @damw, generuje ci się etykieta do dhla i siemano. Raz zwracałem w ten sposób z francuskiego oddziału i mimo iż zwroty u nich nie były darmowe (informacja była że potrącą tam kilka euro za przesyłkę zwrotną) to zwrócili 100% kwoty. Zamawiałem z .de tylko raz sety lego i nie