Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siema pytanie do użytkowników rowerów typu gravel. Czy jest ktoś kto jeździ na rowerze Kross esker 6.0 bądź Kellys soot 50 i mógłby się podzielić opinią na ich temat? Bądź zna inne modele podobne do tych(sztywne osie i hydraulika) i w takim budżecie (6000zl)?

#gravel #kross #kellys #rower #roweroweporady
  • 8
@Rydzyk102: na początku maja kupiłem Cube Nuroad Race (6,4k zł) po przejrzeniu konkurencji w podobnej cenie 6-6,5k. Na plus to oczywiście sztywne osie i pełny GRX 2x11. Z minusów to koła nie są tubeless ready. Poza samym osprzętem dochodzi jeszcze kwestia geometrii jaka Cię interesuje.
U mnie decyzja głównie była związana z tym, że zależało mi na napędzie 2x oraz kwestią dostępności roweru. Przejrzyj jeszcze gravele do 7k.
luka52 - @Rydzyk102: na początku maja kupiłem Cube Nuroad Race (6,4k zł) po przejrzen...

źródło: comment_1591263136Tcu1bTaOtIRsi9l3QnJTCu.jpg

Pobierz
@Dwep: niebieski to Camelbak Podium dirt 620 ml, szary to Camelbak Podium Chill 620 ml. Różnica taka, że jeden ma przykrywkę na korek, drugi nie no i jeden ma dłużej trzymać temp.
@Dwep: nie, można ją jedną ręką zdjąć lub całkowicie zdjąć z bidonu. Problem dla mnie jest taki, że bez niej czasem sporo piachu leci do ustnika w bidonie ustawionym bardziej poziomo :/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@luka52: interesuje mnie geometria w miarę rekreacyjna, powiedziałbym że coś jak w szosie endurance. Patrzyłem ten model i gdyby nie to że nie ma prawie nigdzie w rozmiarze s to pewnie bym się na niego zdecydował. A jak ty oceniasz tutaj geometrię roweru?
@Rydzyk102: jest wygodnie, sama konstrukcja ramy jest bardzo standardowa (wg producenta stawia on na komfort). To mój pierwszy rower z barankiem. Cube ma trochę inną rozmiarówkę niż inni producenci. Na mój wzrost 188cm i przekrok ~90cm wziąłem 58cm, ale chyba 61cm też by była ok (pewnie nawet wygodniejsza). Wydaje mi się, że Esker ma bardziej sportową geometrię. Sam go z tego powodu odrzuciłem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@luka52: ja i tak z przyzwyczajenia szukam najmniejszych rozmiarów 170cm wzrostu ale o tej bardziej sportowej geometrii to już w sklepie nikt mi nie wspomniał. Czyli musi być wygodny skoro na pierwszy baranek dobrze się dopasował. W takim razie o krossie będzie trzeba doczytać a bardziej rozglądać się za cube. Może jeszcze uda się dowiedzieć coś o Kellys bo to mój faworyt. Ogolnie dzięki za pomoc i informacje.