Wpis z mikrobloga

@PolakAteistaMocnyII: kurczę... nie jestem łucznikiem, ale (xD) myślę że dla praworęcznych. No bo przecież będziesz łęczysko trzymać standardowo, lewą ręką. Chwytu wyprofilowanego pod prawą dłoń w ogóle nie da się lewą chwycić.

Podobnie jak pistolet z rękojeścią anatomiczną dla leworęcznych w ogóle nie nadaje się do chwycenia ręką prawą.
@PolakAteistaMocnyII: To zależy - będziesz musiał albo przyzwyczaić prawe oko do celowania albo lewą rękę do trzymania.

Zwykle o wiele łatwiej wytrenować oko niż rękę (od biedy można sztucznie zasłonić lewe oko nawet), ale nie ma na to stuprocentowej reguły bo czasem szybko idzie przyzwyczaić drugą rękę do trzymania łuku ¯\_(ツ)_/¯
@Francisco_dAnconia Bo ma dominujące lewe oko. Mam ten sam problem - musiałem się nauczyć trzymać broń na lewej stronie, bo zwyczajnie celując prawym okiem miałem mierne wyniki. Nawet w rzutkach muszę mierzyć lewym okiem, bo inaczej mi nie idzie.
@PolakAteistaMocnyII: Dla prawo ręcznych, chyba że nie masz prawego oka wcale lub masz jakąś wadę wzroku, ponieważ w przypadku łuku nie ma możliwości celowania drugim okiem. Tzn może w refleksyjnym jakby celownik jakoś bardzo mocno w lewo przesunąć, natomiast w bloczkowym masz część celownika w cięciwie i nie da się patrzeć przez przeziernik lewym okiem naciągając łuk prawą ręką.
Leworęczny łuk, albo opaska piracka na oko. Łatwiej się nauczyć trzymać łuk prawą a cięciwę lewą, niż zmienić dominację oka :p
Nie każdy umie celować zamykając jedno oko. Ja np. umiem normalnie zamknąć jedno, ale nie potrafię podczas celowania za nic. Poza tym lepiej się celuje obu otwartych oczu, zawsze. Szczególnie przy celowaniu instynktownym, gdzie zamykając oko tracisz głębie widzenia.