Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
mam dylemat, w sferze biznesowej. Mam sobie prace za nie całe 8k, brak zobowiązania w postaci dzieci, kredytu mieszkaniowego, rozowa sama sobie oplaca, wiec nie robie za sponsora, dlatego z góry nie myślmy o tym i codzienności.
Opracowałem produkt, kótry (z krótkich wywiadów środowiskowych) wielu bardzo spodobał się, nikt nie wskazał czegoś co by wskazywało na jego bez sens, a wręcz uznali, to za coś czego potrzebują, bo zwiększy to ich poczucie bezpieczeństwa. To żadna kolejna syfiasta apka :) Jednak muszę zbudować prototyp - nie wiem jak się za to zabrać. Opracowanie elektroniki, budowę i te mięso, które można by poddać testom. Szukać kogoś komu muszę zaufać by zbudować to z nim, czy edukować siebie i liczyć, że obiorę dobrą drogę w przyjętym koncepcie na budowę. A może po prostu biznes plan + rysunki + opis urządzenia i szukać inwestora?
Skala przedsięwzięcia - międzynarodowa, z dużym naciskiem na rynek USA i UK.
#inwestycja #firma #biznes #pomoc #technologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5edd5f72408f73906dad9084
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[=====...................................] 14% (32zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
  • 9
  • Odpowiedz
Szukać kogoś komu muszę zaufać by zbudować to z nim, czy edukować siebie i liczyć, że obiorę dobrą drogę w przyjętym koncepcie na budowę.


@AnonimoweMirkoWyznania: zależy czy budujesz rakietę czy migającą lampkę... na jakie napiecie, czy analogowe układy, czy cyfrowe, czy z mikroprocesorem, czy z łącznością bezprzewodową, itepe itede
  • Odpowiedz
OP: @Pienio69 i tu się mylisz, bo nie chce exportu do chin to raz
nie wszystko kopiują, co tylko swiadczy jak slabo znasz rynek, jeśli nie podalem ich jako rynek to znaczy, ze z jakiegoś powodu nie pasuje, hmm może dlatego, ze odnosi się do bezpieczeństwa obywatela, a to tam nie ma sensu i ten kraj nie tworzy takich produktów? Po drugie, element socjoliczny, który tu jest nie pozwoli im na
  • Odpowiedz
A może po prostu biznes plan + rysunki + opis urządzenia i szukać inwestora


@AnonimoweMirkoWyznania: Na tym etapie jest to operacja o kryptonimie "Szukam frajera". Nikt nie zainwestuje w pomysł, muszą być konkrety - działający prototyp, koszt budowy, rynek zbytu, cena sprzedaży itp. i wszystkie dane muszą być weryfikowalne, żadnych ściem.
Produkt nie może być łatwy do podrobienia, super jeśli da się go opatentować. Jeśli masz już patent znacznie łatwiej znajdziesz
  • Odpowiedz
OP: @TechPrawnik

Na tym etapie jest to operacja o kryptonimie "Szukam frajera". Nikt nie zainwestuje w pomysł, muszą być konkrety -

działający prototyp,

Gdy to mialbym to w sumie jest konieczność zbudowania 90% struktury firmy, po co mi zatem inwestor, gdy wchodzi na gotowe?

koszt budowy,

tak jak wyzej

rynek zbytu,

określony wyżej już europa i USA, kraje mocno demokratyczne

cena sprzedaży itp.

czego sprzedaży? produktu?

. i wszystkie dane muszą
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Cały development hardware'u będzie Cię kosztował setki tysięcy i trwał pewnie z 1.5 roku minimum do czegoś sensownego. Hardware is hard ;) A co do działania - istnieje wiele programów grantowych gdzie relatywnie prosto możesz dostać za darmo 200k PLN grantu - tworzysz spółkę, aplikujesz o grant i znajdujesz pierwszych x klientów na te prototypy. Gdy to już masz (zrobiony protop, kilku klientów zadowolonych) przygotowujesz biznes pod kątem przeskalowania tego
  • Odpowiedz
Gdy to mialbym to w sumie jest konieczność zbudowania 90% struktury firmy


@AnonimoweMirkoWyznania: Potrzebujesz produktu, choćby w fazie MVP (pogooglaj), nawet skończony produkt to raptem 10% tego co musisz zrobić by go sprzedawać.

Nikt nie zainwestuje w sam pomysł bo nie wiadomo ile trzeba włożyć w jego rozwój, produkcję czy logistykę. Biznes lubi liczby bo wtedy wie czy może pozwolić sobie na wejście w dany projekt.

określony wyżej już europa i
  • Odpowiedz