Wpis z mikrobloga

@DywanTv: Myślałeś może na frog stance czy coś? No bo całkowicie przynajmniej na nie widzę sensu, abyś robił sumo, bo właściwie robisz sumo klasykiem i dla mnie komplikujesz sobie sprawę. Może takie rozwiazanie pomiędzy. Albo powrót do klasyka. Albo coś zmienić w tym sumo, bo tak na moje to nie pójdzie do przodu, choć sam asem techniki ciagu nie jestem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kasahara: To pierwszy tydzień bloku i już jest PR.
Co do frog stance to próbowałem. To co teraz robię to właśnie takie pomiędzy dla mnie. Czuję, że to dość silna pozycja.
A czemu mówisz, że miałoby nie pójść?
@DywanTv: brak aktywnego biodra/dupy/dwójek, leci to z przedniej taśmy głównie, przechyla Cię w startowej mocno do przodu. Mam podobną dość budowę i gdybym taką przyjmował (co czasem sie zdarzy) to od razu czuje ogromną stratę potencjału. . Według mnie na maksie będzie problem znowu z dociągnięciem, bo nie będziesz w stanie tak szybko wyprostować kolan i być wystarczajaco spionizowany aby dopiąć to dupą. Według mnie lepiej byś wyszedł na rage berarserka
@DywanTv nie mam smarta w okolicy, normalniej w krk przebywałem - fitness platinium al. Pokoju 16, ale teraz koronka to siedzę na wsi, zorganizowałem sobie mini siłownię i jakoś się żyje. Ale no były pewne zawirowania, i dopiero wracam, ale w końcu usiadłem ponad 200kg więc może nie jest tak źle
@Kasahara:

brak aktywnego biodra/dupy/dwójek, leci to z przedniej taśmy głównie, przechyla Cię w startowej mocno do przodu. Mam podobną dość budowę i gdybym taką przyjmował (co czasem sie zdarzy) to od razu czuje ogromną stratę potencjału. Według mnie na maksie będzie problem znowu z dociągnięciem, bo nie będziesz w stanie tak szybko wyprostować kolan i być wystarczajaco spionizowany aby dopiąć to dupą. Według mnie lepiej byś wyszedł na rage berarserka #!$%@?ąc
@Kasahara: no to już inna kwestia, jak sam mówi, że puszczają mu plecy jeszcze przed oderwaniem sztangi, ale samo pochylenie do przodu świadczy o tym, że lepiej by było mu wzmacniać ciąg w takim kącie pochylenia tułowia skoro organizm sam mu kompensuje do takiej pozycji, co już samo w sobie wskazywałoby na to, że może powinien się przerzucić na klasyk( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mjkkl: no tylko ja mam inne podejście do całej sprawy. Ja wolę takie rzeczy poprawiać akcesoriami, a nie katowaniem boju, gdzie właśnie ta dysproporcja/pochylenie/cokolwiek sprawia, ze i tak dobrze tego nie zrobimy jakkolwiek byśmy to technicznie ułożyli w głowie. Ja np. kompletnie zmieniłem technikę/wzorce nie katujac bojów na przestrzeni 2 lat właśnie nadrabiając głównie braki. Kiedyś może zrobię zestawienie techniki jak to wyglądało źle 2 lata temu,
@Kasahara: Akcesoria poprawiają ci weak pointy w danym ruchu, które mogą być w sumie wywołane przez różne czynniki, w tym wypadku ma "garba" w odc. lędźwiowym, tylko, że nawet jak całkowicie go wyeliminuje, to jest szansa, że w sumo nadal będzie ciągnął z większym pochyleniem tułowia, bo w takim ustawieniu jego ciało będzie najsilniejsze, każdy ruch/bój różni się troche wykonaniem u różnych osób nawet jeśli założylibyśmy w 100% prawidłową technikę.