Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@boskakaratralalala: no powiedzmy że przyjmujemy bez gadania Twoją opinię, co ona zmienia w Naszej dyskusji zmierzającej do ustalenia czym nasze prymitywne społeczeństwo zastąpiłby obecną religię?

@MilionoweMultikonto: dokładnie to, co napisał @kondziorakrobata. Już dziś dla ogromnej większości Polaków religia jest taką samą tradycją, jak nie wiem, grill na majówkę, albo oglądanie meczu reprezentancji. Religia przestaje nam być potrzebna i nie zastąpi jej żadna inna, gdy obecna przeminie. Chyba, że religią
@MilionoweMultikonto: to nie religie ogłupiają tylko fanatyzm religijny. I nie tylko zreszta religijny, każdy fanatyzm jest zły. Nie przeszkadza mi, ze ktoś sobie wierzy w gościa na chmurce czy niebo pełne dziewic. Przeszkadza mi jeśli ten ktoś zaczyna mi narzucać, ze mam wierzyć w to samo co on i żyć zgodnie z zasadami jego religii. I to się tyczy każdej innej sfery życia, włącznie z wmawianiem katolikom, ze są głupi, bo
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 45
@Dummyboii2: W zasadzie to zabawne, że ktoś bez większych oporów przyznaje, że wiara katolików jest tak słaba, że po latach indoktrynacji i wiary w swojego boga są w stanie ją porzucić na rzecz innej religii, bo "próżnia". Właśnie w taki sposób odbieram gadki o próżniach i strasznym islamie, bo przecież wcale nie mamy żywego dowodu jakim są Czechy, które w cudowny sposób udowadniają, że ludzie nie muszą być ogłupieni religią i
po latach indoktrynacji i wiary w swojego boga są w stanie ją porzucić na rzecz innej religii,

ludzie jakoś żyli przed kościołem


@JaniceIsNotFromHere: były inne wierzenia, skoro.z wiary w Światowida dało się ludzi przechścić to i da się ich zislamizować.

zrozumiała, że krzywdzenie innych ludzi jest złe.


@JaniceIsNotFromHere: rozumienie że coś jest złe a powstrzymywanie się przed tym to dwie różne rzeczy. Widocznie żyje Ci się na tyle wygodnie że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MilionoweMultikonto: biorą się z mniejszych więzi z cywilizacją zachodnią, która nie da się ukryć, jest dominującą. Nie da się również ukryć, że duża rolę odgrywa tu po prostu bieda. Choć jemy w macdonaldach to jednak nie jestemy Ameryką, ani nawet Francją. Jesteśmy krajem biednym, a bieda jest świetnym gruntem na wiarę, bo daje odpowiedź, czemu jesteśmy biedni i jest nam źle. Ale zauważyć trzeba, że od wielu już lat liczba wiernych
Dziś już nie ma wojen regigijnych


@boskakaratralalala: poważnie? W jakim świecie ty żyjesz, że nie potrafisz korzystać z wyszukiwarki? To, że nie ma globalnej wojny religijnej, nie oznacza, że nie ma lokalnych wojen religijnych. Gdzie religia wyznacza ci miejsce w sporze.
@MilionoweMultikonto: konstytucja? O jakim władcy mówisz? W Polsce nie mamy monarchii i władcy tylko demokracje, rząd i prezydenta. I wydaje mi się, ze podobny stan rzeczy jest w wiekszosci państw, monarchia wśród cywilizowanych krajów stanowi już niewielki odsetek, a i tak jeśli jest to pełni raczej funkcje reprezentacyjna (ale mówię to w oparciu o pamięć, wiec jeśli się myle to proszę mnie poprawić). Wracając do naszego podwórka. Obecnie polski fanatyzm religijny
W zasadzie to zabawne, że ktoś bez większych oporów przyznaje, że wiara katolików jest tak słaba, że po latach indoktrynacji i wiary w swojego boga są w stanie ją porzucić na rzecz innej religii, bo "próżnia".


@JaniceIsNotFromHere: ależ tak w większości przypadków jest - i chwała Bogu za to :-) Inaczej miałabyś w Polsce samych Terlikowskich i same Godki. Chciałabyś żyć w państwie zorganizowanym przez osoby tego typu? Dzięki temu, że
@dobrzecisiewydaje W święta nie. Jakiekolwiek. Jak jest święto państwowe też tak narzekasz? W każdym kraju są święta religijne i państwowe, i są dniami wolnymi od pracy. Takie narzekanie i ograniczone postrzeganie świata jest charakterystyczne dla dzieci i pół idiotów.