Wpis z mikrobloga

Jakieś sprawdzone ćwiczenia na zwiększenie mobilności tylnej taśmy? (Kiedyś ktoś mi doradził żebym ją poprawił, gdyż mam problem przy wyciskaniu sztangi i robieniu leg drive'a. zawsze mam coś takiego tj. chciałby mnie zlapać skurcz uda)
Osobiście uważam, że jeśli chodzi o jakieś tam rozciągniecie w tej osi, to nie jest najgorzej, potrafię dotknąć całą dłonią podłogi przy złączeniu i wyprostowaniu nóg, myślę, że nawet głową do kolana by się udało, aczkolwiek, zawsze miałem problem z rozciągnięciem przy tzw. "Motylku", chodzi mi też o roźciągnięcie nóg w tej drugiej osi, tj. chciał zrobić szpagat.
Jak mogę poprawić tę mobilność? Chciałbym tj. otworzyć biodro, przy robieniu tj."motylka" nogami chciałbym aby obie nogi dotknęly podłogi, ale jestem tutaj strasznie mało mobilny... A myślę, że większa mobilność w tym zakresie znacznie ułatwiłaby mi m.in przysiad ze sztangą.

Straszny chaos się zrobił...W skrócie...
1.Jakie są najlepsze ćwiczenia na wzmocnienie tylniej taśmy
2.Jak mógłbym poprawić mobilność w zakresie roźciągnięcia nóg po szerokości? W sensie że siadam np: na dupie, złączam stopy i chcę dotknąć kolanami podłogi.

#rozciaganie #silownia #sport #zdrowie #cwiczzwykopem