Wpis z mikrobloga

Siemnko Mireczki,

pytanie od laika w temacie motoryzacji - czy jeżeli moje klocki i tarcze hamulcowe są na granicy zajechania / wyczerpania, to czy może mieć to znaczny wpływ na kondycje płynu hamulcowego?

W połowie kwietnia robiłem przegląd z wymianą płynów i filtrów, w tym wymianą płynu hamulcowego. W ostatni weekend przy okazji innej drobnej roboty, inny mechanik zrobił kolejny szybki przegląd samochodu, sprawdzając przy tym stan płynu hamulcowego. Według pomiaru max temperatura wrzenia to 168°C oraz zawilgocenie na poziomie 3% .

Czy to, że nadal jeżdżę na starych klockach i tarczach, mogło doprowadzić do takiego stanu czy raczej pierwszy serwis poleciał w kulki przy wymianie płynu hamulcowego?

#motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 8
@hiooo raczej serwis poleciał w kulki. Nowy płyn powinien być przy tłoczku/cylinderku a to nie takie proste bo mało kto tam zagląda i przy takiej pracy mechanikowi zawsze coś może się urwać. Mechanicy nie lubią wymieniać płynu hamulcowego bo trzeba się narobić a worka pieniędzy za to nie wezmą. Ja w swoim aucie chciałem co dwa lata (tak jak ma być) płyn wymieniać to słyszałem "a na co ci to" "a dobry
@Special_ONE: no ciężko jest dorwać dobrego mechanika, serio. Ja nawet chciałbym zapłacić za taką usługę, adekwatnie do roboczogodzin, ale ciągle jest marudzenie, że po co, że nie trzeba, że się coś urwie..
jak poprosiłem o wymianę płynu do wspomagania to na moich oczach tylko odessał płyn ze zbiorniczka wyrównawczego, bo w układzie go wiele nie ma, no to mu mówię że taka usługa to ze 20zł warta, a nie 100 jak
Czy to, że nadal jeżdżę na starych klockach i tarczach, mogło doprowadzić do takiego stanu czy raczej pierwszy serwis poleciał w kulki przy wymianie płynu hamulcowego?


@hiooo: nie.

Weź pod uwagę, że płyn jest hamulcowy chłonie wodę z powietrza.Są płyny słabej jakości które trzeba wymieniać co rok. Pomyśl ile taki płyn mógł stać otwarty u mechanika. Zazwyczaj taki płyn jest kupowany w dużych ilościach, a rzadko kiedy używany/wymieniany.
Zazwyczaj do układu