Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 72
Nie chcę być niegrzeczny ale to co pokazało Sony to mocno średni pokaz. Cała narracja Sony odnośnie PS5 to super szybki dysk SSD i co pokazano w związku z tym? Nic. Jedyną grą w której widać jakąś zaletę dysku to Rachet and Clank. Gdzie jest teraz ta cała narracja Sony o tym że dysk ma być tą nextgenową zmianą na którą wszyscy czekają?
Prezentację Unreal Engine 5 pamięta ktoś jeszcze? Zapowiedziano już jakąś grę na tym silniku? Tak. Nawet dwie, obie na Xboxa - Hellblade i nowy projekt inXile, do gry pewnie dojdzie jeszcze The Coalition bo Gears of War to zawsze był UE. Znowu to nie pierwsza taka zagrywka Sony, prezentacja Unreal Engine 4 też była na sprzęcie Sony. Na tym silniku powstało - Days Gone i po tym tytule fani ps4 będą mieli problem żeby podać następny ekskluzywny tytuł na tym silniku.

Co by nie powiedzieć to tak sobie to wyszło. Najpierw podniecanie się dyskiem, później pokazem UE5 (na wersji devkit) a na koniec prezentacja gry z truskawkami.

#ps4 #ps5 #xboxone #xboxseriesx #xsx #konsole #gry

sodomek - Nie chcę być niegrzeczny ale to co pokazało Sony to mocno średni pokaz. Cał...

źródło: comment_1591914481Ge6pU4cQY07Ro31cotUQ2R.jpg

Pobierz
  • 13
@sodomek: Z tego co wiem UE 5 nadal jest rozgrzebane więc gry na nim wyjdą pewnie za rok, dwa.
Dysk SSD niech chociażby działa przy wczytywaniu i już będzie dla mnie plus.

Zobaczymy za dwa lata czy potencjał dysku itd zostanie wykorzystany i wtedy można odpowiedzieć na Twoje zarzuty.
Cała narracja Sony odnośnie PS5 to super szybki dysk SSD i co pokazano w związku z tym?


@sodomek: A widziałeś jakiś pasek ładowania przez całą prezentacje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sodomek: tyle, ze... tak naprawde duzo rozgrywki nie pokazali z gier jeszcze. Ratchet rzeczywiscie gral pierwsze skrzypce z tym. Project Anthia mysle, ze tez cos tam korzysta (zwlaszcza ta scena gdy skacze w wawozie czy co to bylo). Kena ma multum detali i wyglada tuz obok Ratcheta najlepiej z gier jak filmy CGI.

Sam uwazam, ze SSD (tak w PS5 jak i XSX to bedzie ogromna zmiana), ale to trzeba bedzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FirankowyPotwor: nie jest gotowy ale już oficjalnie wiadomo że Xbox ma dwie gry zapowiedziane na UE5 i kilka na UE4 - znacznie więcej niż Sony a to Sony chwali możliwości tego silnika, tylko mi tu coś nie pasuje?

@stormkiss: osobiście czekam na pokaz Halo Infinite bo tutaj wiadomo, że studio od dawna pracuje nad grą i na jej potrzeby powstała nowa wersja silnika SlipSpace, więc zobaczymy jak to zaprezentują i
@sodomek: Nie do końca stary kumam o co ci chodzi. Pierwsze primo, to nie Sony chwali Ue5, tylko Epic przerabia jakąś część silnika/pracuje nad nim dalej aby wykorzystać " nietypowe cechy ps5". Drugie primo, to że prezentacja silnika pojawia się na jakieś konferencji (sony czy m$) to tylko oznaka, że konsola jest wstanie wykorzystać tą technologie. Zupełnie inna kwestia to, to czy jakiś deweloper zdecyduję się zrobić grę w ue,unity,cry engine
@sodomek: Prezentacja mi się nie bardzo podobała. Prawdę mówiąc gdyby pokazali tylko GT7, Spidermana, Ratcheta i Horizona to byłaby znacznie lepsza, bo tylko w tych grach było czuć next gen. Natomiast co do Unreala to wydaje mi się że błędnie zakładasz, że jedynie ten silnik potrafi robić rzeczy które były pokazane w techdemie UE5. Prawdopodobnie wszystkie silniki studiów first party maja podobne lub nawet większe możliwości.
@#!$%@?: Tylko, że xone przegrał już na samym początku: urządzenie do wszystkiego, kinect ktorego nikt nie chcial, a podbijal cene konsoli, wyglad magnetowidu ktory byl memowy jak teraz ps5. Przegrali na samym starcie i dopiero pod koniec generacji zaczeli wstawac z kolan wydajac One S, gamepassa a na samym koncu One S all digital. Widac w ruchach microsoftu, ze w sprzedaz konsoli to juz maja lekko gdzies dopoty sprzedaz gamepassa bedzie na