Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanko odnośnie ilości kalorii które powinien spożywać. Chce zgubić kilka kilogramów, chodzę na siłownię 4-5 razy w tygodniu, głównie rowerek po 1h z utrzymaniem dobrego tętna do spalania.
Odpaliłem sobie apke do liczenia kalorii ( #fitatu ) która wyliczyła mi że na redu +/- 0.5kg tygodniowo powinienem jeść koło 1900 kalorii, co wydaje mi się za mała wartością. Wyliczyłem że powinienem jeść okolo 2300. Zapotrzebowanie 2900 - 600 na redukcje
80kg/182cm/28lata/praca siedzaca

#dieta #mikrokoksy
  • 6
@pusiux: lepiej bys wyszedl gdybys ta godzine przeznaczyl na trening silowy. Jesli masz prace siedzaca to juz lepiej nawet biegac lub na pocxatrk robic marszo-bieg ,bo rowerek to troche dla leniwych
@Lwica90: Swojego czasu biegałem ale nie jest to dla mnie, kiedyś uszkodziłem kolano i nadal mi doskwiera kiedy dłużej pobiegam, dlatego wybrałem rowerek :) Trening siłowy też robię ale w dużo mniejszym stopniu
@pusiux: to sugestia. Robią założenia ile masz masy mięśniowej, ile chodzisz (btw chodzenie jest mocno niedoceniane), ile plątania ręką przy dyskusji robisz itp itd. Weź sobie 2700kcal, zważ się* i za tydzień powtórz. Schudłeś to byłeś w deficycie, nie to nie. No i ludzie srogo przewartościowuje ile potrzebują jeść. Albo co ile ma kalorii. Albo że "na tych kaloriach nie da się najeść"...

* ja wolę ważyć się codziennie rano i