Wpis z mikrobloga

Wykopki budowlane :D
Mam pytanie odnośnie odległości budynku od drogi.
Planuję kupić działkę zaznaczoną na zdjęciu ma ona 23,5 m szerokości i tyle mi trzeba żeby postawić taki o to domek ( https://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-dom-przy-bukowej-33.html ) po wsunięciu garażu o metr do środka.
Dom będzie sąsiadować z drogą która jeszcze nie istnieje ale ma być drogą prywatną w której będę miał udziały.
W planie zagospodarowania jest napisane że minimalna odległość linii zabudowy liczona od zewnętrznej krawędzi jezdni drogi wewnętrznej (to jest prywatna?) wynosi 7,5 m dla budynków mieszkalnych. Jeśli byłaby to prawda to na działce o szerokości 23,5 m po odjęciu 7,5 od drogi i 4 od granicy działki z drugiej strony zostałoby mi 12 m na dom...
I teraz myślę czy jest sens kupować taką działkę.
#budownictwo #budowadomu #dzialka #droga #dom
Klavi - Wykopki budowlane :D
Mam pytanie odnośnie odległości budynku od drogi.
Plan...

źródło: comment_1591976622BMu786k9xDnse3329ASOlz.jpg

Pobierz
  • 5
hmm sam miałem taką kupować ale se dałem spokój jak zacząłem dom rysować dla 5 ludzi. dodatkowo 5m drogi to może być tragedia w praktyce jak Ci się inne działki pogrodzą. Min. 6m.

Ponadto, zależy dla kogo budujesz i z jakim celem. Rodzina - ile masz dzieciaków? Może tylko dla siebie i żonki?

Taka działeczka idealna pod parkę która odchowała swoje dzieci i se chce postawić zgrabne 60-80mkw.

Te naprzeciwko sprzedane? O
@Klavi: Czasem lepij mieć mniejszą działkę alebliżej miasta niż dużą i całe życie być szoferem swoich dzieci. Poza tym póki nie ma tej drogi to nie dostaniesz pozwolenia na budowę. Wszystkie odległości będą określone w warunkach