Wpis z mikrobloga

Moja pralka zyskała właśnie więcej IQ. Miałem problem z tym, że często nie słyszę tego, że pranie się skończyło. Skutkowało to tym, że po prostu zapominałem je rozwiesić :(

Za około 50pln na Allegro kupiłem jakieś gniazdko z pomiarem poboru prądu i teraz pralka może przemówić do mnie z głośników w kuchni i salonie, a do tego dla pewności wysłać powiadomienie na telefon :D

#diy #raspberrypi #inteligentnydom #chwalesie
zan - Moja pralka zyskała właśnie więcej IQ. Miałem problem z tym, że często nie słys...
  • 229
@zan jaki Ty masz wielki dom?
Ja mam tylko 145 m i pralka jak skończy pranie, to tak piszczy, że słuchać ją wszędzie.
Nawet na poddaszu (jest w łazience za zamkniętymi drzwiami).
I to nie jest tylko sygnał na koniec, ale co chwilę się odzywa (cos jak drzemka w budziku) az ktos nie podejdzie i nacisnie stop.
Właśnie kombinowalem kiedyś czy da się ten sygnał wyłączyć, ale nie znalazłem takiej opcji w
@zan: Dziękuję bardzo za info. Powoli zaczynam zabawę z nede-red i nie miałem pojęcia o takim wpięciu w google. Wcześniej jak szukałem coś takiego do Domoticza czy Home Assistant to były płatne opcje i wysyłanie wszystkiego na czyjeś serwery.

PS głośniki mają tylko język angielski, a u Ciebie słychać po polsku. To jakaś kombinacja?
@zan: Dzięki, nie wiedziałem, że można na nich wymusić inne języki.
Teraz muszę przysiąść nad node redem, do tego ogarnąć java script i czas na zabawę
a za kilka lat CYK mandacik/grzywna 1000EUR, bo używałeś pralki niezgodnej z przepisami #!$%@? Jewropejskiej (za duży pobór prądu).
lodówka ma kontaktrony (xiaomi) i jeżeli drzwi są otwarte dłużej niż dwie minuty to wysyłam powiadomienie


@zan:

lodowke lepiej ogarnac czujnikiem temperatury

Nie dosc, ze wykryjesz, ze zostaly otwarte drzwi (wzrosnie temperatura w lodowce), to jeszcze bedziesz wiedzial, jak sie lodowka zepsuje i nie bedzie chlodzic :P
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Jesteś pewien że nie masz Alzheimera czy coś? xD Jak można zapomnieć o drzwiach do lodówki czy że pranie było wstawione.


@L3gion: No lodówka powinna piszczeć, co do pralki to też pika, jak skończyła prać. Idziesz ją wyłączyć, ale nie wyciągasz prania, bo akurat coś gotujesz w kuchni albo pilnujesz niemowlaka. No i zwyczajnie zapominasz, że w pralce coś jest.