Wpis z mikrobloga

Może ktoś mi wytłumaczy, bo nie ogarniam. Sytuacja taka. Skrzyżowanie, czerwone siwiło. W blokach startowych, na skraju śmieszki, typ w trykocie oczojebnym zielonym (to akurat cecha zmienna. Występuje zestaw od trykotu "merida" przez bojówki, jeansy po luźne pumpy) ma rowerku z ambicjami ścigałkowymi (coś w stylu szosówki miej lub bardziej profi). Światło dla #rower zmienia się na zielone (krótkie jest), więc nasz bohater napiera na korby. Przełożenia zapięte, jak do ścigania z górki i ciśnie. Chwieje się na boki, blokuje całą śmieszkę i bohatersko wtacza się na środek skrzyżowania już na czerwonym. Na kolejnych światłach - podobnie. To ja się się zastanawiam..po jakiego grzyba mu te 20-30 przełożeń, jak z jednym sobie nie radzi? Takich to na #pregierz
#rower #rowerowykrakow #pasta #przemyslenia #przemysleniazdupy
  • 5
@Leel00: zakup dobrego roweru nie ma żadnego powiązania z umiejętnościami. Choć oczywiście rzadziej spotkasz wymiatacza z przerzutkami przy ramie niż amatora z Dura Ace( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale ostatnio stałem sobie na szczycie niewielkiego podjazdu i widziałem jak nadjeżdża Pani niemalże płacząc na swoim wypasie na pełnym XT. I marudzi na partnera, gdzie on ją zabrał, że nie da się wjechać itd. Patrzę na rower a tam
@kuraku: No tak..jeszcze by trzeba robić obozy na przełęczach...ale ja relacjonuje moje codzienne obserwacje z ~13km drogi do pracy. Centrum miasta (prawie, ale ścieżki są ;). Na szczęście po płaskim...
To ja się się zastanawiam..po jakiego grzyba mu te 20-30 przełożeń, jak z jednym sobie nie radzi?


@Leel00: Nie pytaj. Sam tego nie ogarniam jak widzę ludków na podjazdach. Buja się z tym rowerem na lewo i prawo, ale przełożenia nie zmieni, a później lament, że kolana bolą.
@Wycu91: Kolana też, ale taki "start" na światłach, kończy się tym, że część peletonu przemyka ma późnym żółtym, przy akompaniamencie klaksonów. A na zwrócenie uwagi odpowiedzią jest brak reakcjo. Zero. Null