Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia #fizjoterapia

czy mozna byc trenerem personalnym bez dzwigania ciężarów, mianowicie chodzi mi o to, ze chcialbym isc w stronę trenerki, ale ze względu na wrodzoną wadę kregosłupa (chorobę Scheuermann'a) nie mogę i nigdy nie będę mogł siadać i ciągnąć dużych klamotów i zastanawiam się w ogole czy jest sens iść w stronę takiej typowej trenerki personalnej, czy psycha mi wytrzyma, bo jednak dużo łatwiej sie w czymś rozwijać mogąc to jednocześnie praktykowac. Ważna kwestia jest taka, że muszę byc całe zycie aktywny jesli chce utrzymać moje ciało we względnie dobrej kondycji, kwestia operacyjnej korekty kregosłupa jest rowniez rozważana, ale nawet po niej aktywność fizyczną będzie podstawą więc mimo wszysztko chciałbym zdobywać wiedzę o ludzkim ciele i jego możliwościach, zeby tak czy siak sie nie #!$%@?ć, co w przypadku mojej wady jest kluczowe. Walcie ze wszystkimi, nawet najbardziej brutalnymi opiniami
  • 39
@dsomgi00: nie chodzilo mi stricte o to ile mam w łapie, tylko raczej o to, ze czesto teoria to teoria, a dopiero jak cos wprowadzimy w zycie to widzimy jak naprawdę to stosować. Ja się boję, ze wlasnie nie będę miał możliwośći eksperymentowania ze wzgledu na kregosłup i gdzieś ta kwestia prektyczna bedzie niekompletna
@Darksed: ja od razu sobie wypraszam, że trenerem nie jestem; zawsze mnie triggeruje jak ktos tu tak pisze. Nigdzie tak się nie tytułowałem i nie będę. Nie moja bajka Zresztą jestem kaleką co około 30stki zabrał się za sport, co widać na filmach ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Jestem dietetykiem, a jak ludzie biorą dietę to chcą dodatkowo plan treningowy, więc siedzę jako tako w programowaniu. Po